середа, 22 червня 2022 р.

22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

 Ця дата обрана не випадково – 22 червня 1941 року розпочалася німецько-радянська війна.

Україна з усіх колишніх радянських республік зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. В країні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення – близько 5 млн; 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратили притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

Щоб увіковічити пам’ять про жертви війни, президент України підписав указ № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року, а також Верховна Рада запровадила всеукраїнську хвилину мовчання у цей день.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам’ять про воїнів-визволителів, які вигнали ворога з нашої землі та здобули перемогу. У цей день ми згадуємо тих, хто загинув на полі бою, кого нацисти замучили в концентраційних таборах. Ми вшановуємо фронтовиків, трудівників тилу, вдів і дітей війни, усіх тих, хто день за днем наближав Велику Перемогу.

Щорічно 22 червня відбувається приспущення державного прапору України з чорними стрічками на будинках та спорудах органів та установ державної влади.Немає коментарів:

Дописати коментар

УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ РАДИ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ БІБЛІОТЕЧНОЇ СПРАВИ

Бібліотечна складова є надзвичайно важливою в суспільстві і спонукає до згуртування громадян в цей складний час. 24 червня 2022 року відбуло...