середа, 29 вересня 2021 р.

Онлайн презентація книги Марії Креховець «Через Вогонь над Водою»

Віцепрезидентка Світового Конгресу Українців у Північній півкулі, голова відділу «Мальви» Союзу Українок в Австралії Nataliya Poshyvaylo-Towler виданням мемуарів Марії Креховець «Через Вогонь над Водою» об’єднала два континенти – Євразію і далеку Австралію, три бібліотеки – Сумську ОУНБ, Полтавську ОУНБ ім. І. П. Котляревського та Кириківську публічну бібліотеку (Охтирський район, Сумська обл.), а головне поєднала віртуально родичів героїні – двоюрідну сестру Валентину Сергіївну Сердюк з Полтави, її правнучку Марійку («Носити ім’я Марія, тим більше маючи таких пращурів для мене надзвичайна честь, я надзвичайно щаслива і мені не віриться, що я маю відношення до такої людини») та Антоніну Василівну Суховєєву – троюрідну сестру з Іванівки, села, де народилася Марія Креховець.

Багато теплих слів було сказано на адресу пані Наталії за її невтомну працю по дослідженню саме української історії, і перш за все, за колосальну роботу по упорядкуванню і виданню мемуарів, про її патріотизм, а також на адресу її батьків Зінаїди Олександрівни та Віктора Гавриловича Пошивайлів за виховання справжньої українки.

Теплими сімейними спогадами з демонстрацією світлин, пов’язаних з життям Марії Креховець ділилися гості зустрічі.

В онлайн презентації взяли участь науковці Сумських вишів та студенти.

Нікого із присутніх не залишила байдужою доля нашої землячки, яка вимушена була жити далеко від своєї Батьківщини.

Немає коментарів:

Дописати коментар

ЮВІЛЕЙНА ПАЛІТРА 2021

3 грудня на базі відділу мистецтв СОУНБ відбулася V всеукраїнська науково-практична конференція «Ювілейна палітра 2021: до пам’ятних дат вид...