пʼятниця, 10 вересня 2021 р.

День українського кіно - професійне свято працівників кінематографії.День українського кіно - професійне свято працівників кінематографії- відзначається щорічно у другу суботу вересня.

У 2021 році святкується 11 вересня.

Перша українська кінозйомка відбулася у вересні 1896 року в Харкові, де фотограф Альфред Федецький зняв кілька хронікальних сюжетів. А вже у грудні Федецький влаштував перший український кіносеанс у Харківському оперному театрі.

Альфред Федецький (1857-1902) – український фотограф польського походження, перший український оператор хроніко-документальних фільмів. Навчався у Відні. Жив і працював у Харкові.

Є автором багатьох фотопортретів відомих і маловідомих сучасників, що відображають настрій і сподівання харків'ян того часу. За 18 років плідної роботи у Харкові Альфред Федецький створив понад 50000 фотографій. І тільки передчасна смерть у 1902 році зупинила його активну творчу діяльність.

Відеопрезентацію присвячено 125-річчю від початку кінематографа в Україні.

Немає коментарів:

Дописати коментар

До 75-річчя від дня народження Михайла Васильовича Шевченка

19 серпня 1947 року в селі Обтове, нині Конотопського району Сумської області народився Михайло Васильович Шевченко. Український поет, заслу...