Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття…

Сьогодні минає 209 річниця від дня народження славного поета українського народу – Тараса Шевченка. Постать і творча спадщина митця і сьогодні захоплює українців. З цієї нагоди працівники Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки організували цикл заходів. 

В бібліотеці та в місті біля пам’ятника Т. Г. Шеевченка проведено флешмоб «Шевченко закликає - Україна перемагає».  Під час флешмобу прозвучали вислови та уривки віршів Кобзаря.

Для студенської молоді організовано інформаційний захід «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття…». Ця літературна композиція про життєвий і творчий шлях геніального митця, цікаві факти його біографії, відео презентація «Єднаймося словом Шевченка». Читалися геніальні вірші поета – молодь заново відкривала знайомі рядки, пізнавала та переосмислювала безсмертні твори Кобзаря і переконалася, що Шевченко модерний і сучасний. Його пророче слово лунає сьогодні – воїни на передовій захищають Україну від навали ворогів зі Шевченковими словами на вустах: «Борітеся – поборете!»;
Літературна година «Нас єднає слово Кобзаря!» проведена за участю старшокласників. Присутні переглянули фільм «Невідомий Шевченко», бібліотечні працівники познайомили з різноманітними виданнями «Кобзаря», які знаходяться в фондах Сумської ОУНБ.
Протягом дня експонувалася книжкова виставка «Цілюще джерело Шевченківської музи», що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України.

В холі бібліотеки до уваги відвідувачі організовано перегляд літератури «І лине над землею Шевченкове слово».

На експозиції представлена різноманітна література з фондів бібліотеки, що розкриває творчій та життєвий шлях українського генія, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця.
Особливої уваги заслуговують видання, що висвітлюють зв’язки з Сумщиною: особисті стосунки, відгуки про нього в місцевій народній творчості, наукові та науково-популярні праці вчених-сумчан.

Широкому загалу надана можливість ознайомитись з книгами з сектору рідкісних та цінних видань.

Родзинкою перегляду є унікальні видання з фонду Канадсько-Української бібліотеки, що видані за кордоном українською мовою.Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Творча зустріч

Пам’яті письменника Юрія Царика

Літні розваги в бібліотеці