вівторок, 16 листопада 2021 р.

Раціоналізація аграрного землекористування як національний пріоритет

  (zoom-конференція)

Не гаймо часу і життя даремно –

Поки не пізно, бережімо землю!

Проблеми сільськогосподарського землекористування набули нового змісту у зв’язку із включенням аграрного сектору до системи національних пріоритетів України.

Як відомо, земельні ресурси України становлять 40 відсотків її економічного потенціалу, завдяки використанню земель формуються дві третини фонду споживання й виробляється 88 відсотків обсягу продуктів харчування.

Уклін тобі, землице, від народу,
Що працю возвеличив у віках
За скарб святий, найвищу нагороду –
Духмяний хліб на шитих рушниках.
                                                                                     Н. Погребняк.

Але нинішній стан раціонального використання земельних ресурсів хвилює всіх українців

В переддень професійного свята – Дня працівників сільського господарства – працівниками відділу документів з природничих і аграрних наук бібліотеки була проведена zoom–конференція «Раціоналізація аграрного землекористування як національний пріоритет».

До онлайн-зустрічі були запрошені:
– керівник та фахівці Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації;
– провідні фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області;
– науковці та студенти фахового коледжу СНАУ.

Питання раціонального використання, відтворення та охорони земельних ресурсів є актуальними і потребують уваги держави, фахівців АПК і громадськості.

На досягненнях і проблемних питаннях землекористування на Сумщині, проблемах нецільового використання землі, праві користування чужою земельною ділянкою зосередили увагу учасників конференції директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Маслак Олександр Миколайович, провідні фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області - Шпак Ігор Ігорьович, начальник відділу забезпечення роботи контактного центру, і Кравець Яна Володимирівна, головний фахівець відділу комунікацій та правопросвітництва.

Студенти мали змогу дізнатися про основні ознаки і відповідальність за нецільове використання землі; про практику запровадження таких інститутів землекористування, як сервітут, суперфіцій та емфітевзис. Майбутні спеціалісти мали змогу поставити запитання та отримали відповіді від досвідчених фахівців.

Конференція була присвячена цілям підвищення національної свідомості і формування почуття відповідальності кожної людини за збереження і раціональне використання земельних ресурсів.

Сподіваємось, інформація, одержана на цьому заході, стане в нагоді всім учасникам в практичній діяльності, житті, навчанні.

 Немає коментарів:

Дописати коментар

«Створи диво власними руками»

У відділі документів із економічних і технічних наук організована виставка-хобі «Створи диво власними руками», на якій представлені книги та...