пʼятниця, 4 червня 2021 р.

Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Краса Землі і дивна, і велична
Згадає гай свою прадавню мову.
І річка, наче пісня, потече, –
Якщо нам стане мудрості й любові
Цю рідну землю врятувати ще!

Природа є джерелом здоров’я, радості і духовного багатства. Спілкування з нею сприятливо впливає на людину в різному віці, створює душевну гармонію. Але в зв’язку із зростаючим негативним впливом людини на оточуюче середовище виникли глобальні екологічні проблеми нашої планети: проблеми народонаселення, парникового ефекту, кислотних дощів, зміни клімату, озонових дір, повної утилізації відходів промисловості і сільського господарства, ресурсозбереження та ін.

Відкритий перегляд літератури «Краса Землі і дивна, і велична» ( до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища) зосередив увагу користувачів на проблемах раціонального природокористування і бережливого ставлення до природи.

Треба вчитися жити в гармонії з природою. Кожна рослина, як природний вид у барвистому вінку планети, має свою багатовікову історію. Завдання кожного із нас – не дати їй обірватися, зробити все можливе, щоб не поповнювалися Зелена та Червона книги.

Неабияку зацікавленість користувачів викликали видання про червонокнижні види рослин і тварин. А ось стаття про незвичний притулок «Притулок, в якому затишно» – реабілітаційний центр порятунку бурого ведмедя, занесеного до Червоної книги України, опублікована в журналі «Лісовий і мисливський журнал» за 2020 рік, привернула особливу увагу користувачів. Цей притулок знаходиться за 15 кілометрів від Львова.

Захід став інформаційно цінним як для дорослих, так і для дітей. Адже нагальною потребою сьогодення є не лише чітка стратегія охорони навколишнього середовища та посилення контролю за природокористуванням, а й система екологічної освіти й виховання населення.


Немає коментарів:

Дописати коментар

До 75-річчя від дня народження Михайла Васильовича Шевченка

19 серпня 1947 року в селі Обтове, нині Конотопського району Сумської області народився Михайло Васильович Шевченко. Український поет, заслу...