четвер, 24 червня 2021 р.

ПЕТРИКІВСЬКИЙ РОЗПИСПісля здобуття Україною незалежності в 1991 р. почався новий етап розвитку українського суспільства. Україна стала суверенною демократичною державою, почалися радикальні реформи.

Принципово новий статус в наші дні отримала національна культура. У 2003 році ЮНЕСКО прийняла Конвенцію із захисту нематеріальної культурної спадщини. Україна приєдналася до цієї Конвенції у 2008 р.

Наша країна прагне зберегти свою культурну спадщину, національні традиції, історичну пам’ять, посісти належне місце в сучасному європейському культурному просторі.

5 грудня 2013 року ПЕТРИКІВСЬКИЙ РОЗПИС було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Майстри запевняють, що у петриківських візерунках закладений код нації, тому використовують його у всьому: від побутових речей, меблів, посуду до одягу.

Зберегти багатство народної культури українців є сьогодні одним із пріоритетних завдань країни.

Про історію петриківського малярства, його особливості та колорит дивіться в відеоролику «Автентична Україна: петриківський розпис».

Немає коментарів:

Дописати коментар

Україна – свята і єдина!

Україна... Велична і трагічна історія нашої країни. Здавна численні завойовники приходили на нашу прекрасну, багату землю, щоб загарбати нас...