У світі цей день відзначається щорічно починаючи з 1950 року. Сьогодні важко уявити, що права дитини у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку потрібно було задекларувати на міжнародному рівні, привернувши увагу людства до необхідності соціального захисту найбільш уразливої частини суспільства. Саме 1 червня провадяться освітні компанії для дітей про те, куди вони можуть звернутися в разі обмеження їх прав, для батьків про вміння взаємодіяти з дітьми, враховувати їх інтереси і запити.
Сумська обласна універсальна бібліотека долучилась до свята, організувавши загально бібліотечний перегляд «Захист дитини у цілому світі – місія честі, любові й добра», на якому представила книжкові видання для дітей із фондів книгозбірні. Яскраві, різнобарвні, українською, німецькою, англійською мовами, шрифтом Брайля – книги привертали увагу користувачів, даючи можливість поринути в чудовий світ дитинства.
В читальному залі для юнацтва Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Н.К. Крупської відбулась творча зустріч «Текстильна казка» з обдарованою людиною– лікарем, майстринею кукол Тільда і просто чарівною жінкою Наталією Михайленко. В її умілих руках клаптики тканини оживають і перетворюються на «лавандового» або «м’ятного» ангела, на фею добрих снів і зайців. Наталя провела майстер-клас і відкрила маленькі таємниці створення оригінальних і милих інтер’єрних кукол Тільда.
Родинна, душевна атмосфера панувала на вечорі-пам’яті письменника, журналіста Юрія Царика, який відбувся 31 січня в обласній науковій бібліотеці в день його 80-річчя. Цього дня, щоб віддати данину пам’яті світлій ЛЮДИНІ – Юрію Царику прийшли його друзі, колеги по перу, шанувальники творчості. Теплі спогади Олександра Вертіля, Петра Нестеренка, Анатолія Гризуна, Григорія Єлишевича, Віктора Скакуна, Людмили Ромен, Олега Прокопчука, Олександра Яловенка, Олени Мартюшової ще раз підтвердили про його талант та геніальність творів. Зворушливий виступ дружини Галини Іванівни не залишив байдужим жодного з присутніх. Свої поезії (у записі) читав Юрій Царик.
Фахівці Сумської ОУНБ підготували «Календар знаменних і пам’ятних дат Сумщини на 2025 рік», який є щорічним традиційним виданням бібліотеки та стане в нагоді працівникам бібліотек, клубів, музеїв, медіа, екскурсоводам, викладачам, громадським діячам, краєзнавцям області у плануванні краєзнавчої роботи на наступний рік та відзначенні ювілейних дат нашого краю. Видання містить хронологічний перелік основних знаменних і пам’ятних дат області на 2025 рік. До окремих дат додаються авторські статті, написані для цього випуску знаними та поважними фахівцями краю: письменниками та журналістами О. Вертілем, А. Луговським; краєзнавцями І. Абаровським, Г. Іванущенком; науковцями В. Макаровою, Г. Корогод, В. Івановою. Ознайомитися з виданням ви можете на сайті Сумської ОУНБ https://drive.google.com/file/d/18_0SJ8yiR1wWQU53nrZjSmrV6au0A1HQ/view
Коментарі
Дописати коментар