пʼятниця, 25 червня 2021 р.

28 червня – День Конституції України!

 

28 червня 1996 року було прийнято першу в українській історії Конституцію незалежної держави України, яка остаточно закріпила правові основи нашої держави, її суверенітет і територіальну цілісність. Ця подія стала найважливішою в житті українського народу після проголошення 24 серпня 1991 року Незалежності України і схвалення 1 грудня 1991 року всенародним голосуванням Акта проголошення незалежності України. Прийняття Конституції України логічно завершило процес становлення України як суверенної держави, що має свій Основний Закон.

До дня святкування Дня Конституції України Сумська обласна універсальна наукова бібліотека підготувала розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Основа життя – мій закон основний: Конституція України».

Виставка знайомить з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, дає можливість простежити шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України, розповідає про Конституційний процес та конституційне право в незалежній Україні.

Представлена література з фондів бібліотеки розкриває роль Конституції України як головного оберегу державності і демократії, гаранта незалежності і соборності України.Немає коментарів:

Дописати коментар

Україна – свята і єдина!

Україна... Велична і трагічна історія нашої країни. Здавна численні завойовники приходили на нашу прекрасну, багату землю, щоб загарбати нас...