Акція пам’яті «Сонячна квітка – квітка незламності»

 


4 травня 2023 року на майданчику біля Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулась патріотична акція-вшанування «Сонячна квітка – квітка незламності», якою колектив книгозбірні долучився до Всесвітньої акції підтримки України «Посади квітку пам’яті».

Акція в пам’ять про загиблих воїнів-українців була започаткована у березні-травні 2022 року українцями з американських, англійських та канадських діаспор, українськими родинами посадити у містах та селищах: в парках, скверах, на вулицях, на подвір’ях, поблизу шляхів, навіть у Букінгемському палаці українській соняшник.

В. о. директора СОУНБ Валентина Кальченко привітала учасників заходу, наголосила на важливості проведення акції-вшанування, бо сьогодні громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення долі України, а військовим приємно знати, що їх підтримують.

На вулиці Героїв Сумщини, поряд будівлі книгозбірні, на клумбі у вигляді відкритої книги, учасники заходу військові та діти посадили насіння соняху – квітку скорботної пам’яті. Всім присутнім на акції - членам громадських організацій «Паліцинська академія» та «Вчитель-ветеран», митцям, письменникам, читачам, студентській молоді, учням, зацікавленим перехожим організатори роздали пакетики з насінням соняха для посадки на власних земельних ділянках, квітниках, біля будинків містян.

Захід відбувся за участі Олени Вакуленко, завідувачки сектором у Сумській області міністерства у справах ветеранів України, Анатолія Близнюка, ректора ГО «Паліцинська академія», військових офіцерів: Миколи Киченка (полковник, волонтер сучасної війни); Дмитра Стрижака (генерал-полковник); Віктора Ляха (генерал-полковник, отаман обласної козацької громади Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке»); Андрія Вовка (підполковник); Миколи Карпенка (військовий капелан від Української церкви); Володимира Щеглова (полковник, волонтер сучасної армії).

Впродовж зустрічі свою громадську лірику, наповнену любов’ю до України декламували сумські поетеси Надія Позняк (членкиня НСПУ), Ірина Булахова (керівниця літературної студії «Літера»), Тетяна Осіпенко (учасниця молодіжної літературної студії «Зажинок»).

До поетичних привітань долучився Микола Чижиченко, активний учасник літературно-патріотичних заходів, які відбуваються у бібліотеці, голова ГО «Вчитель-ветеран».

Юні солісти зразкового вокального ансамблю «Глорія» Василь Паламарчук та Валерія Клочко виконали пісні «Хай буде весна» та «Я намалюю».

В патріотичній акції взяли участь гуртківці Обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, їх виступи стали родзинкою заходу.

Учасниця гуртку «Казковий світ» Вікторія Дегтяр (6 років) прочитала вірш «Моя Україна».

Вихованці туристсько-краєзнавчого відділу – Єлизавета Єгорова, Лера Чернякова, Вікторія Дятлова, Владислава Нищенко та Вікторія Спіцина декламували найвідоміші твори українських класиків та сучасних поетів про Україну.

До акції «Посади квітку пам’яті» долучились користувачі бібліотек Сумських територіальних громад, посадивши соняхи на своїй малій Батьківщині.

Організатори акції-вшанування сподіваються, що достиглі «соняхи пам’яті» нагадуватимуть про українських захисників, які ціною свого життя захищають нашу власну державу, нашу свободу, наших дітей, а значить – наше майбутнє.

Вічна пам'ять і слава Героям! Герої не вмирають!Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Літні розваги в бібліотеці

Творча зустріч

Пам’яті письменника Юрія Царика