понеділок, 29 березня 2021 р.

Майстерня творців прекрасногоЧасто квіти нам говорять
втричі більше, ніж словаПрофесії, пов’язані з квітами та рослинами, можна назвати одними з найкрасивіших і найприємніших професій у світі. 31 березня 2000 року була зареєстрована професія «флорист» в реєстрі професій України і відкрито перший професійний навчальний заклад «Академія флористики Наталії Агеєвої». Нині флористику зараховують до одного з видів мистецтв, навчання якому вважається досить престижним, модним, перспективним. Наприклад, в Нідерландах професію флориста отримують в університетах, де навчаються 8 років.

Флористика поєднує у собі аранжування живими квітами, висушеними рослинами, фітодизайн, квітковий живопис та колажі. Робота флориста – це захоплююче та магічне дійство, під час якого майстер творить диво, поєднуючи рослини зі своїми емоціями та знаннями, дає волю творчому мисленню, фантазії. Це - вміння створювати неймовірно прекрасні композиції, причому інколи майже з нічого: невеличкої гілочки, очищеної від листя, однієї квіточки з нерозпущеними пелюстками чи пожовтілого листочка, який упав на землю і так збирався зимувати, – це справжнє мистецтво.

Більше дізнатися про флористику, цікаву і творчу професію флориста ви зможете на виставці «Флористичні фантазії», організованій у відділі документів з природничих та аграрних наук бібліотеки, відвідавши її після зняття карантинних обмежень.

Щиро вітаємо флористів України з професійним святом і бажаємо творчої наснаги!


Немає коментарів:

Дописати коментар

Сини козацької родини

Україна – країна сильних та мужніх захисників, нащадків справжніх козаків. 14 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці, українці вшанов...