середа, 11 серпня 2021 р.

АВТЕНТИЧНА УКРАЇНА: ОРЬНЕК – ОРНАМЕНТ КРИМСЬКИХ ТАТАР


"ОРЬНЕК" — це національний кримськотатарський орнамент, одне з найдавніших досягнень культури кримськотатарського народу.

Використовується як елемент декору національного одягу, взуття, головних уборів, а також у ювелірних прикрасах, на керамічному та металевому посуді, виробах з деревини, хатньому приладді, в оздобленні меблів, килимових покриттях.

Основною символікою є зображення квітів і дерев у відтінках рожевого, зеленого, жовтого і синього кольорів.

В лютому 2018 р. орьнек внесений до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Кримськотатарський орнамент, як елемент нематеріальної культурної спадщини України, внесено до попереднього списку ЮНЕСКО для можливого включення його до репрезентативного переліку нематеріальної культурної спадщини людства.

Орьнек – це не тільки основа національного декоративно-прикладного мистецтва. Це – відображення світогляду кримських татар, дзеркало душі і моральні підвалини народу.

Відеопрезентація продовжує цикл інформаційно-просвітницьких заходів «Скарби минулого – багатство сьогодення», започаткований відділом мистецтв Сумської ОУНБ.

Немає коментарів:

Дописати коментар

ЮВІЛЕЙНА ПАЛІТРА 2021

3 грудня на базі відділу мистецтв СОУНБ відбулася V всеукраїнська науково-практична конференція «Ювілейна палітра 2021: до пам’ятних дат вид...