пʼятниця, 27 серпня 2021 р.

Феноменальний лицедій
27 серпня виповнюється 80 років від дня народження видатного українського актора БОГДАНА СТУПКИ.

Він був актором від Бога, легендою українського театру і кіно, зберігачем великих акторських традицій. Його називають людиною-епохою. За його ролями можна вивчати історію і пізнавати Україну. Геніальний і самобутній артист, видатний діяч культури, непересічний талант – і це далеко не весь послужний перелік Богдана Сильвестровича Ступки.

БОГДАНА СТУПКУ ще за життя називали «актором №1», його обожнювала публіка не лише нашої країни, а й за кордоном. Понад півстоліття ім’я Б. Ступки було знаковим для української національної культури. Більшість ролей, що зіграв актор у театрі та кіно, увійшли до літопису сценічного та кіномистецтва України.

За життя Богдан Ступка встиг побувати міністром культури. Після його смерті у Мінкульті заявили, що історія українського театру і кіно розділилася на дві епохи: до і після Б.Ступки.

З 2001 р. він займав посаду художнього керівника Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка.

Актор не раз говорив, що його спадок – не ролі. Найважливіше, що він залишить після себе – це нове покоління талановитих артистів.

Молодих акторів свого театру він ласкаво називав своїми дітьми.

Залишилась у Майстра і нездійсненна мрія — отримати

«Оскар». Не встиг, а шанси були: тяжка хвороба висмоктала сили і

9 років тому актор пішов у засвіти.

Втім, пам’ять про митця живе…

Пішов зі сцени життя корифей українського кіно 22 липня 2012

року.

Світла пам’ять видатному українському актору!
Немає коментарів:

Дописати коментар

Сини козацької родини

Україна – країна сильних та мужніх захисників, нащадків справжніх козаків. 14 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці, українці вшанов...