Публікації

Показано дописи з березень, 2024

ТВОРЧИЙ ПОРТРЕТ БЕДРЖІХА СМЕТАНИ

Зображення
Сьогодні у Сумській ОУНБ відбулося чергове засідання клубу «Родинне коло». Зустріч була присвячена творчості чеського класика, відомого європейського композитора Бедржіха Сметани. Мистецтвознавець Ганна Приходько розповіла про життя та творчість композитора. Присутні переглянули відеопрезентацію та ознайомилися з книжковою виставкою по темі заходу .  

АРОМАТЕРАПІЯ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

Зображення
28 березня у Сумській ОУНБ відбулася релакс-година «Ароматерапія для здоров’я», гостями якої були люди з вадами слуху Сумської територіальної організації УТОГ. Присутнім продемонстрували презентацію «Ароматерапія для здоров’я» та розповіли про основи здоров’я людини з погляду натуропатії, ароматерапії натуральними ефірними оліями. Учасники зустрічі мали можливість ознайомитись з натуральними ефірними маслами лаванди, лимона, апельсина, а також з різноманітними сумішами ефірних масел, що застосовуються при різних проблемах здоров’я. Також для релаксації і розваг присутнім були запропоновані ігри на асоціативне мислення, розвиток реакції, координації рухів та різних когнітивних навичок. Учасники заходу отримали позитивні емоції та гарний настрій.  

МОВОГРАЙ

Зображення
Відвідавши Сумську ОУНБ, п’ятикласники КУ Сумська спеціалізована школа I-III ступенів №17, м.Суми,Сумської області здійснили мандрівку в країну українського слова. Для них фахівці книгозбірні організували ігровий захід «Мовограй».   Яких тільки конкурсів не було в змаганні двох команд! Це і завдання з морфології та фонетики, і на знання прислів’їв та приказок, і відгадування загадок та українських народних казок, і промовляння скоромовок. А наприкінці діти взяли участь у веселій руханці. Після закінчення основної програми дітлахи виявили бажання завітати до Абонемент Юнацький і взяти додому книги. Провели захід працівники Відділ обслуговування користувачів Сумської ОУНБ .  

День інформації. Нові надходження

Зображення
Сьогодні в Сумській ОУНБ був організований перегляд нових надходжень літератури, на якому читачі мали змогу ознайомитися з новими виданнями з різних галузей знань.

НАСТЯ МЕЛЬНИЧУК «А ТЕПЕР УСЕ ІНАКШЕ»

Зображення
#читаюТезу Вражаюча книга для підлітків і про підлітків з найболючішими моментами в їхньому житті від Видавництво «Теза» . Підлітковий вік – найважчий у житті. Ти беззахисний перед багатьма обставинами, сповнений комплексами, страхами і залежністю від думки інших про тебе. Настя Мельничук не вперше звертається до важливих для підлітків тем, але саме ця книга – напрочуд вражаюча історія про болючий шлях дорослішання. Художня оповідь із життя друзів, яка по суті є психологічним тренінгом. Як важливо не залишатися зі своїми проблемами на самоті, довірити друзям свій біль, або звільнившись від нього, або отримавши пораду та підтримку. І навіть зрада робить сильнішим, коли за спиною ті, хто на твоєму боці. Книга не тільки для підлітків, які отримають неоціненний досвід не скоїти власних помилок, а й для дорослих, які навіть не здогадуються про проблеми дітей або вважають їх дріб’язковими. Пам’ятаймо, для підлітків немає неважливого в житті, вони потребують нашої підтримки. І книга Насті Мел...

ЗАЧЕПИЛО

Зображення
#ТікТок_inLibrary #вБібліотеці Запрошуємо переглянути новий відеоогляд у рубриці ТікТок акаунта бібліотеки «Зачепило», який присвячено книзі видатного українського письменника, драматурга, політичного і громадського діяча Володимира Винниченка «Записки Кирпатого Мефістофеля». Ведуча рубрики – завідувачка відділу інформаційних комунікацій і баз даних Людмила Понкратова. Приємного всім перегляду! Ми в соціальних мережах: Telegram: https://t.me/sumyounb Facebook: https://t.me/sumyounb YouTube: https://www.youtube.com/user/Sumyounb/videos TikTok: https://www.tiktok.com/@in_library Сайт: http://ounb.sumy.ua/

ЧИТАТИ – БУТИ В ТРЕНДІ!

Зображення
В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання фахівці книгозбірні запросили старшокласників ССШ №9 на флешмоб «Читати – бути в тренді!». Відверта розмова про важливість книги в сучасному інформаційному світі, її роль в освіті та дозвіллі молоді. Учні ділилися думками, що для них книга: вона вчить, наставляє, змушує мислити, допомагає розвивати свої здібності, навчає глибше відчувати та розуміти світ. Книга гартує характер, виховує почуття, навчає великого мистецтва – бути людиною! Модератор заходу:  Соціокультурний відділ для молоді Сумської ОУНБ

Подкаст "вГолос"

Зображення
#подкаст_СумськаОУНБ #вГолос Друзі, пропонуємо послухати новий епізод бібліотечного подкасту "вГолос", присвячений організації харчування під час Великого посту. Розповідає бібліотекарка відділу економічних, технічних і аграрних наук Лариса Пермінова. Приємного прослуховування!

ХАЙ УКРАЇНА ВСЯ ЧИТАЄ, БО КНИГА НАС УСІХ ЄДНАЄ!

Зображення
  Весна – час надій і сподівань, пробудження природи, яскравих фарб і тепла. Тож саме весною, наприкінці березня, ми відзначаємо Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Це свято завжди дарує радість спілкування, пізнання нового, цікавого, загадкового. Саме книга вселяє в нас любов до України, навчає рідної мови, розкриває красу та велич поетичного слова, надихає на гарні вчинки, добрі справи. Читання робить нас більш творчими та креативними, допомагає приємно та з користю проводити вільний час. Зменшує стрес та вмикає мозок, розвиває пам’ять, логіку, уяву та мислення. Звичка читати книги робить людей добрішими. Читання має здатність відволікати від тривоги, заспокоювати, дає можливість зануритися у вигадані світи, захистити, хоч на короткий час, від страшної реальності. Вже два роки поспіль в Україні свято книги, на жаль, з гірким присмаком війни. Руйнуються міста, гинуть діти, знищується нація. Наші воїни героїчно захищають рідну країну, її незалежність. Сьогодні всі об’єдналися...

МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ

Зображення
Сьогодні відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між КЗ СОР «Сумська обласна універсальна наукова бібліотека» – в.о. директора Валентина Кальченко та Громадською організацією «Підтримка психічного здоров’я – асоціація фахівців в галузі психічного здоров’я» – адміністратором Центру Психічного здоров’я м. Суми Іриною Ксенженко. Ключовими напрямами співпраці є: - спільна проєктна діяльність; - організація та проведення науково-практичних конференцій, круглих столів, тренінгів, семінарів, акцій та інших спільних заходів; - організація навчання співробітників та користувачів бібліотеки теоретичним психологічним основам та практичним навичкам з психологічного відновлення.  

ПОДАРУНОК БІБЛІОТЕЦІ

Зображення
Сумська обласна універсальна наукова бібліотека у подарунок від Київського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка отримала нові сучасні видання. Низка книг присвячена темі масових Голодоморів в Україні та одній з найбільших трагедій нашого народу – Голодомору-геноциду українців 1932 – 1933 рр. В Україні на сьогодні написано понад 7 тисяч праць, що висвітлюють його різні аспекти, але дослідження продовжуються. Поширення максимально об’єктивної інформації про Голодомор має величезне історичне значення для сучасного цивілізованого світу. Заслуговують на увагу книги письменника Валентина Кожевнікова, який багато років займається просвітництвом. Його патріотична публіцистика «Люблю сонце. Вірю в Україну. Уболіваю за людство» (2022), «Народ без еліти – як без батьків діти» (2023) буде цікавою українцям різних поколінь, професій, поглядів. Дякуємо за участь у поповненні фондів бібліотеки новою історичною літературою.  

ЧИТАЙМО ПОЕЗІЮ!

Зображення
#тижденьпоезії2024

ДЕНЬ ЧИТАННЯ ВІРШІВ ПОЕТІВ РІДНОГО КРАЮ

Зображення
Вірші Надії Фурзенко читає завідувачка відділу інформаційних комунікацій і баз даних Людмила Понкратова #тижденьпоезії2024 #НадіяФурзенко

ДЕНЬ ЧИТАННЯ ВІРШІВ ПОЕТІВ РІДНОГО КРАЮ

Зображення
Поезію Надії Позняк з книги  "Шкіра" читає бібліотекарка відділу абонементу Альбіна Болдар #тижденьпоезії2024

ПОЕТИЧНА ВІКТОРИНА ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ПОЕЗІЇ

Зображення
#тижденьпоезії2024 Поезія – це мистецтво, що відтворює життя, вірить у правду і любов, радіє і страждає, тому вона, поезія – житиме вічно! В чому таємниця поетичних рядків? Поезія лікує, надихає, розчулює, вчить. Вона не вимагає від вас багато уваги і часу. Але, якщо ви знайдете для неї трохи місця у своєму житті - вона вам неодмінно віддячить. Фахівці відділу абонемента Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки підготували цікаву вікторину до Всесвітнього дня поезії, яка містить 5 раундів та хвилинку-смішинку. Тож пориньте у світ української поезії!

ВИСТАВКОВИЙ ПРОЄКТ ВІД ЦЕНТРУ ДОСЛІДЖЕНЬ ВОЄНОЇ ІСТОРІЇ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Зображення
Співробітники бібліотеки відвідали виставку «Лютий: грані Незламності» від Центру досліджень воєнної історії Збройних Сил України, яка розповідає про героїчну боротьбу українського народу проти російської агресії. Після Революції Гідності у 2014 році російські керманичі втратили контроль над Україною і розв’язали війну. Лютий 2022 року став початком повномасштабного вторгнення в Україну. Основний акцент виставки - битва за Київ, що завершилася блискучою перемогою Сил оборони України та цивільних українців. Минуло більше ніж два роки, але війна не закінчена, наша країна продовжує виборювати свою незалежність. Дякуємо організаторам за історично обґрунтовану та ілюстровану розповідь про героїну боротьбу українського народу за свою землю та волю.

ДІВЧАТА МОЖУТЬ УСЕ…

Зображення
Сумська ОУНБ отримала в подарунок чудову книгу «Це воює вона». Видання стало можливим завдяки співпраці видавництва «Видавництво», громадської організації «Жіночий ветеранський рух» за підтримки Швеції та Національного Демократичного Інституту Міжнародних відносин.   Героїні цієї особливої книги – надзвичайно сміливі жінки, які вносять величезний вклад в боротьбу за нашу свободу та незалежність. 25 історій, 25 ілюстрацій, 25 героїнь. Серед них бойові медикині, морпіхи, кулеметниці, аеророзвідниці, командирки взводів, громадські діячки тощо. З цих невигаданих історій читачі дізнаються, як захисниці роблять усе можливе для перемоги України. І немає різниці, чи вона тримає в руках зброю, турнікет, чи запускає дрон – внесок найкращих доньок України в боротьбу за рідну землю неоціненний. Жертовність і сила української жінки – вражає, надихає увесь світ та наближає Перемогу! Подарунок отримали в рамках програми «Сприяння рівності та протидії дискримінації» Національного Демократичного Ін...

ПРОГРАМА «ТУРБОТА І ВЗАЄМОПІДТРИМКА»

Зображення
  Шукаєте практичні поради як розпізнати ознаки стресу у дитини та допомогти ій подолати його? Чи можливо шукаєте інформацію про те, як допомогти дитині адаптуватися до нової домівки чи знайти друзів після вимушеного переїзду?  Реєструйтеся на програму «Турбота та взаємопідтримка» від Sesame Workshop. Програма «Турбота і взаємопідтримка» розроблена психологами та педагогами спеціально для українських батьків. Під час програми Ви відвідаєте 5 практичних тренінгів* за участі кваліфікованих фасилітаторів та: Навчитеся розпізнавати ознаки стресу у дитини та себе Опануєте навички самотурботи та піклування про власне ментальне здоров’я Дізнаєтеся про те, як допомогти дитині отримувати нові знання через гру Дізнаєтеся як допомогти дитині адаптуватися після вимушеного переїзду Отримаєте нові знайомства та коло людей, які готові підтримати вас у хвилини кризи Де: зала 203А Коли: тренінги пройдуть у період з квітня по червень 2024 року. Реєструйтеся на програму за посиланням: https://se...

ЧИТАЙМО ПОЕЗІЮ!

Зображення
#тижденьпоезії2024  

ЧОРНИЙ РЕЄСТР ЗЛОЧИНІВ РОСІЙСЬКОЇ АРМІЇ

Зображення
#книжковий_дарунок Унікальне книжкове видання - «ЧОРНИЙ РЕЄСТР випадків страт, катувань і жорстокого поводження із цивільним населенням на тимчасово окупованих територіях України (24.02.2022 – 31.08.2023)» - Сумська обласна універсальна наукова бібліотека отримала в дар від правозахисних асоціацій УМДПЛ/UMDPL та Freerights. Передала книгу п. Марина ЄЖКУН, регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Сумській області. Зазначене видання є своєрідним архівом інформації щодо фактів насильства над українським цивільним населенням під час російської окупації територій України. Зібрана база даних наочно демонструє масштаби воєнної трагедії, що увірвалася в мирне життя українського народу, дає можливість зафіксувати та дослідити типи, види, мотиви, складові та цілі злочинів російських загарбників, скоєними ними проти мирних людей на наших окупованих територіях. Текстовий матеріал супроводжують ілюстрації – фотофіксації злочинів. Роб...

Поетичний Челендж. Поезія, що асоціюється із домом #тижденьпоезії2024

Зображення
#тижденьпоезії2024 Бібліотекарка соціокультурного відділу для молоді з сектором періодики Галина Кашуба читає вірш Тетяни Ісенко "Біженцям війни"

ПОЕТИЧНЕ СЛОВО ПРО РІДНЕ МІСТО ВІД ЮНИХ КОРИСТУЧАЧІВ БІБЛІОТЕКИ

Зображення
#тижденьпоезії2024

ЖИТТЯ ІДЕ, І ВСЕ БЕЗ КОРЕКТУР…

Зображення
Сьогодні видатна поетеса сучасності, берегиня української нації Ліна Костенко відзначає 94-й день народження. Чесна та безкомпромісна, талановита та самобутня, щира та принципова українська жінка. Ліна Костенко завжди говорила те, що думала і не боялася бути відвертою. Може саме тому в усі часи її вірші промовляють до кожного, торкаються наших сердець, надихають і звучать щиро. Поезія Ліни Костенко увібрала в себе найважливіші людські чесноти – мужність і розум, водночас це поезія ніжної та прекрасної жінки, що володіє могутньою силою почуттів. Чистий і щирий голос поетеси, її неповторна поезія чарує читачів. Сьогодні твори Ліни Костенко тісно переплітаються з сумними реаліями нашого часу. Вона багато рядків нових поезій присвячує воїнам-героям, які захищають нашу рідну землю. Біль втрат та гордість за український народ поетеса поєднує з величезною вдячністю всім, хто боронить нашу державу сьогодні. У нас вже підриваються на мінах. В полях по обрій брухту і броні. У нас стрічають люди ...

ВОДНІ РЕСУРСИ УКРАЇНИ ХХІ СТОЛІТТЯ

Зображення
  Вода – це основа людського життя та один із найцінніших природних ресурсів. Життя кожного з нас залежить від якості та кількості води. Оголосивши понад три десятки років тому 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів, Генеральна асамблея ООН закликає весь цивілізований світ приділити більше уваги їх захисту і проводити конкретні дії на національних рівнях. Саме збалансоване використання водних ресурсів допоможе зберегти водні екосистеми, що забезпечить життєві потреби населення планети і держав світу. Військові дії в Україні значно загострили проблеми водозабезпечення. Водна безпека нашої держави опинилася під загрозою. Постійні обстріли та замінування руйнують водонасосні очисні споруди. Вже зараз у річках, озерах, водосховищах на деокупованих територіях фіксується перевищення концентрації ртуті, міді, свинцю, цинку. У водоймах гине риба, порушується життєвий та міграційні цикли водних птахів. Водойми втрачають здатність до самоочищення та природного відновлення. Шановні ...

ЧИТАЙМО ПОЕЗІЮ!

Зображення
#тижденьпоезії2024  

ЧИТАЙМО ПОЕЗІЮ ЛІНИ КОСТЕНКО

Зображення
Вірш Ліни Василівни Костенко "Буваю, часом сліпну від краси" читає Шарненко Злата, учениця 2-го класу СПШ №14, читачка нашої бібліотеки #тижденьпоезії2024 #день_народження_Ліни_Костенко

ЧИТАЙМО ПОЕЗІЮ ЛІНИ КОСТЕНКО

Зображення
Вірш Ліни Василівни Костенко "І жах, і кров, і смерть, і відчай" читає Шарненко Злата, учениця 2-го класу СПШ №14, читачка нашої бібліотеки.   # тижденьпоезії2024 #день_народження_Ліни_Костенко

ЧИТАЙМО ПОЕЗІЮ!

Зображення
#тижденьпоезії2024  

ЧИТАЙМО ПОЕЗІЮ!

Зображення
#тижденьпоезії2024  

ЧИТАЙМО ПОЕЗІЮ!

Зображення
#тижденьпоезії2024  

ПОСТАВЛЮ ХАТУ І КІМНАТУ

Зображення
З нагоди Національного тижня читання поезії пропонуємо вашій увазі зануритися у світ української поезії та послухати вірш Тараса Григоровича Шевченка «Поставлю хату і кімнату». Цей вірш, сповнений щирості та любові до рідного краю, стане чудовим доповненням до тематики Тижня поезії 2024 року – «ДІМ» організованого Українським інститутом книги. Відео створено Відділом документів іноземними мовами з використанням штучного інтелекту. https://www.facebook.com/share/v/7xK8twy8wxVbUAo4/

ЧИТАЙМО ПОЕЗІЮ!

Зображення
#тижденьпоезії2024 За ініціативи Українського інституту книги з 16 по 24 березня 2024 року вперше відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція «Національний тиждень читання. Тиждень поезії». Тема тижня поезії – «Дім». Гаслом став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової – «Ріки незмінно течуть додому». Поняття «дім» для кожного українця під час війни набуло особливого значення. Дім – це про повертання і чекання; про безумовну віру в тих, хто за нього бореться; це світло, котре гріє; чуття себе частиною родини. Дім – це Україна. Запрошуємо усіх бажаючих долучитися до Акції, діліться Вашими поетичними читацькими вподобаннями у соціальних мережах під хештегом  #тижденьпоезії2024  

БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ПОКАЖЧИК ДО ЮВІЛЕЮ БІБЛІОТЕКИ

Зображення
Сумська обласна універсальна наукова бібліотека святкує свій 85-річний ювілей. До цієї визначної дати фахівцями бібліотеки був підготовлений бібліографічний покажчик «Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці – 85 років». Він є третім, переробленим і доповненим виданням попередніх бібліографічних покажчиків, присвячених 65-річному та 75-річному ювілеям. Покажчик відкриває стаття в. о. директора Сумської ОУНБ Валентини Кальченко «Простір традицій та новітніх ідей». Коротка історія бібліотеки та її багатогранна палітра напрямків роботи висвітлюються у розділі «Шлях довжиною у 85 років: хроніка основних подій діяльності бібліотеки за 1939 – 2024 роки», також в ...