Публікації

Показано дописи з 2020

Прозріє народ мій і волю дістане

Зображення
З нагоди 425-річчя від дня народження Богдана Хмельницького працівники відділу обслуговування користувачів провели онлайн захід «Прозріє народ мій і волю дістане». В історії України ім’я Богдана Хмельницького асоціюється із прагненнями українського народу до волі, щастя, справедливості. Саме він першим сформулював принципи української державної ідеї: право українців на утворення власної країни, до складу якої мали увійти всі етнічні українські землі, її незалежність і соборність. На заході магістрів факультету електроніки і інформаційних технологій Сум ДУ ознайомили з раніше невідомими фактами із життя та діяльності найвидатнішого українського гетьмана, великого полководця, талановитого дипломата. Демонструвалась відеопрезентація, що створена бібліотекарями до ювілею. Про величну історичну постать були представлені найбільш цікаві книги з фонду відділу та україномовні видання Канадсько-Української бібліотеки, що були надруковані за кордоном.

Зимових свят чарівні миті

Зображення
  Святковий калейдоскоп   Нині святий Миколай    В український піде край Наближається свято веселощів та подарунків – День Святого Миколая – день віри, світла і добра. Працівники відділу абонементу для юнацтва, враховуючи сучасні реалії життя, завітали онлайн до п’ятикласників Сумської спеціалізованої школи №1 зі святковим калейдоскопом «Зимових свят чарівні миті». Згадали про сповнене добром, великодушністю та милосердям життя Святого Миколая, його чудотворні діяння, дружно відповідали на казкові питання літературної вікторини, демонстрували знання відомих казок «12 місяців» та «Баба Метелиця». Зустріч пожвавила весела руханка, запропонована бібліотекарем та підтримана вчителем Валентиною Миколаївною. А як же бібліотека і без книг! Діти переглянули святковий відеоогляд «Зустрічаємо свята з книгами», а зацікавлених учнів запросили завітати у бібліотеку.

«Чудотворець Миколай! Ти усіх оберігай!»

Зображення
  17 грудня 2020 року у відділі документів з економічних і технічних наук Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулась щорічна акція до Дня святого Миколая. Працівники бібліотеки щиро привітали своїх користувачів, учнів Сумського закладу загальної середньої освіти спеціальна школа Сумської міської ради, зі святом, а також передали кошти (4155 грн.), зібрані колективом бібліотеки для творчого розвитку дітей. П’ять років підтримується творча дружба між працівниками бібліотеки і колективом школи. Організовуються виставки робіт учнів школи, вистави театрального колективу школи Art-Барвінок, лялькового театру та ін. І цього року у відділі відкрито виставку робіт учнів школи «Чудотворець Миколай! Ти усіх оберігай!». Вчителі школи Ірина Глобенко та Андрій Левік передали Подяку директору бібліотеки Фроловій Т.І., а також колективу бібліотеки та бібліотекарю відділу документів з економічних і технічних наук Перміновій Л.М. від адміністрації і колективу школи за творчу під...

Полковник А. Мельник – воїн і соборник

Зображення
Виставка однієї книги «Андрій Мельник. У першу річницю смерти 1964–1965"» (Торонто, 1966) організована у відділі обслуговування користувачів з нагоди 130-річчя від дня народження полковника Армії УНР, військового і політичного діяча, одного з організаторів УВО, голови Проводу ОУН (з1938 р.).  Андрій Мельник (12.12.1890–01.11.1964) увійшов в історію українського народу, як організатор і провідник збройно-революційної і політичної боротьби за незалежність України, державний муж, що цілим своїм життям дав доказ, як треба служити Батьківщині. Він належить до тих будівників державного життя, які своєю особистою посвятою перетворювали наш народ у свідому державну націю. Його життєвий шлях – це твердий шлях вояка України від Українського Січового Стрільця до Полковника.  На виставці представлені унікальні україномовні видання з фонду Канадсько-Української бібліотеки, що були надруковані за кордоном у середині ХХ ст..  

День української хустки

Зображення
Споконвіку українки носили хустку, яка вважалась жіночим оберегом, символізувала любов та свободу. Щоб показати красу української жінки, підкреслити її чарівність, вроду та зберігати вірність народним традиції, працівники Сумської ОУНБ з величезним задоволенням приєднуються до Всеукраїнського флешмобу «Берегине моя, українська хустко!».

ЮВІЛЕЙНА ПАЛІТРА 2020

Зображення
. 4 грудня на базі відділу мистецтв Сумської ОУНБ розпочала свою роботу традиційна ІV всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена пам’ятним датам року в історії української музичної культури. Організатор конференції – кафедра образотворчого мистецтва, музикознавства та культурології ННІ культури і мистецтв СумДПУ імені А.С. Макаренка, з якою обласна бібліотека підтримує давні партнерські зв’язки та працює за угодою про співробітництво та наукову співпрацю. Мета конференції – узагальнити здобутки музичного мистецтва України на різних етапах розвитку, здійснити спробу історичної оцінки творчої діяльності видатних українських музичних діячів і композиторів у вітчизняній та світовій музичній культурі, пам’ятні дати яких відзначаються цього року.Через карантинні обмеження захід проходив в он-лайн режимі на платформі Zoom. Співробітники відділу мистецтв підготували віртуальну виставку за темою конференції.

«Мої книги завжди позитивні, я намагаюся вчити дитину добру»

Зображення
Зустріч з ювіляром Відгукнувшись на запрошення колег з м. Дніпро, потрапили на онлайн-зустріч з цікавою людиною, українською письменницею Еліною Заржицькою. Казки, пригодницькі та історичні повісті для дітей, аудіокниги, мультфільми… Улюблена дитяча письменниця, відкрита для спілкування з дітьми та їх батьками, бібліотекарями, колегами по перу і молодими авторами. Письменниця-казкотерапевт, яка у своїй діяльності не залишає поза увагою дітей з особливими потребами, розуміє їх, допомагає зав’язати контакти із зовнішнім світом, спонукає до творчості. Ім’я Еліни Заржицької відоме не тільки в Україні, а й за її межами. Дякуємо письменниці за таке чудове ZOOM-чаювання і радимо познайомити дітей з чудовими книгами, наповненими світлом та добром.  

«А свічка плаче у скорботі»

(до Дня пам’яті жертв Голодоморів) Відеоспогад 28 листопада – День пам’яті жертв Голодоморів. Відеоспогад «А свічка плаче у скорботі» нагадає словами відомих людей про пекло, що пережив український народ в 20 столітті. А. Д. Мотиль, американський історик, політолог поет, письменник, перекладач і художник-живописець: « Голодомор один з найбільших геноцидів 20-го століття, якщо не історії взагалі. Людина не може бути повністю освіченою, не може до кінця осягнути належний стан світу, принаймні, без поверхового знання про Голодомор. Отож, Голодомор не суто українська тема, а загальнолюдська ». 

Про #голодомор# мовою графіки

Зображення
26 листопада, напередодні Дня пам'яті жертв голодомору та політичних репресій, у Сумській обласній науковій бібліотеці відбулась онлайн-зустріч «Микола Бондаренко: лінорити творчої долі». Користувачі та співробітники публічних бібліотек області мали змогу приєднатися до спілкування з автором обласного Меморіалу жертвам Голодомору 1932–1933 років в Україні в селі Піски Буринського району, пам’ятника в селі Чернечо-Слобода за цією ж тематикою, унікальної книги «Україна – 1933: Кулінар­на книга. Пам’ять людська», за яку він отримав орден «За заслуги» III ступеня, художником-графіком, краєзнавцем, заслуженим діячем мистецтв України з міста Буринь – Миколою Михайловичем Бондаренком. Під час зустрічі митець презентував свою нову графічну серію «Пастухи калякають», головна тема ліноритів у якій – це спогади дідів-пастухів про життя села Дмитрівка Буринського району і навколишніх сіл в період колективізації, голоду 1932–1933 рр., 1946–1947 рр., війни та післявоєнні роки сталінізму. Учасник...

«Поезія, що відмикає високі почуття» (до ювілею Надії Позняк)

Зображення
Відеопрезентація «Поезія, що відмикає високі почуття» присвячена творчості сумської поетеси Надії Позняк з нагоди її ювілею

“Ціна хлібної скоринки». Огляд-презентація книжкової виставки (до дня пам’яті жертв Голодомору)

Зображення
Голодомор 1932 -1933 років в Україні – не історична минувшина, а трагічна сторінка історії, яка не має терміну давності і забуття. Вона була і залишається незгоєною раною генетичної пам’яті українського народу.

Революція гідності 2013-2014 роки

Зображення
... Наше минуле та сучасне вчить нас, що ми – можемо, а якщо можемо,  то повинні збудувати рідну хату, в якій будемо щасливими мешканцями  Любомир Гузар   В Україні День гідності та свободи відзначається щорічно 21 листопада , вшановуючи початок двох сучасних українських революцій: Помаранчевої 2004 року та Революції гідності 2013-го. Революція гідності стала важливою подією в новітній історії України. Її учасники відстоювали свої громадянські права й свободи. А її ідеали, надії та рішення разюче змінили нашу ментальність, розпочали і продовжують формувати нашу нову політичну ідентичність. Революція сколихнула увесь світ і залишила глибокий, визначальний слід як переконливий доказ: найбільша цінність – люди, які вміють захищати свій вибір. Прем’єр-міністр Бельгії Гі Вергофстадт назвав Євромайдан «найбільшою проєвропейською демонстрацією в історії ЄС»… Сумська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує користувачам докладніше дізнатися про ці революцій...

Фінансова політика в галузі АПК

Зображення
  Хай хліб росте і трави зеленіють,  Від праці ваші руки не грубіють,  А душі залишаються живими.  І радістю навіки одержимі!  В переддень професійного свята – Дня працівників сільського господарства – працівниками відділу документів з природничих і аграрних наук була проведена онлайн–конференція «Фінансова політика в галузі АПК» на платформі Zoom Департаменту агропромислового розвитку. До онлайн-зустрічі були запрошені: – керівник та фахівці Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації; – науковці та студенти коледжу СНАУ.  На сьогодні надзвичайно нагальним є питання державної підтримки аграрного сектору. На досягненнях і проблемних питаннях агровиробників Сумської області, державних програмах регулювання аграрного сектору, програмах фінансової підтримки аграрного виробництва Сумщини, інвестиційних проєктах зосередили увагу учасників конференції директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Мас...

Всесвітній день доброти

Зображення
Добро, милосердя, чуйність, щиросердечність, співпереживання… Слова, які означають безцінні риси характеру, допомагають людям, роблять життя гарним та прекрасним. Щоб розбудити у серцях молоді ці почуття у Читальному залі для юнацтва відбувся онлайн-діалог «А доброта, як сонце на світанку – освітлює і зігріває все». У цей незвичайний день, наповнений добротою, ніжністю і ласкою згадали про істинні цінності нашого життя. З молоддю відбувся обмін думками про сенс добра у сучасному світі. Чим більше добрих вчинків ми робимо, тим щасливішими себе відчуваємо, стараємося проявляти добрі наміри у всіх своїх діях – резюме сьогоднішньої зустрічі з молоддю. 

«ДУХ, ЩО БЕРЕЖЕ УКРАЇНУ: ПЕТРО КАЛНИШЕВСЬКИЙ»

Зображення
217 років тому 12 листопада 1803 р. у неволі на Соловках помер святий праведний Петро Калнишевський. Козацькому отаману судилось особливе місце в історії українського козацтва, історії Січі, а отже – й України. Петро Калнишевський – останній кошовий Запорізької Січі, останній оборонець її традицій, її лицарства, самого існування. Хто ж він: царський слуга, котрий утрапив тодішнім імперцям у немилість, а чи національний герой України, несхибний борець за вільну долю рідного народу!? На сторінках книг, що представлені у відео огляді «ДУХ, ЩО БЕРЕЖЕ УКРАЇНУ: ПЕТРО КАЛНИШЕВСЬКИЙ», допитливий читач знайде відповіді на багато болючих питань складного розвитку і становлення державництва України.

Вітаємо професіоналів бібліотечної справи!

Зображення
  Людмила Яценко – завідувачка відділу абонемента Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки стала володаркою почесної відзнаки у номінації «Професіонал бібліотечної справи».П’ятий рік поспіль управління культури Сумської обласної державної адміністрації проводить обласну культурно-мистецьку акцію «Мистецькі сходи», присвячену Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва. Щиро вітаємо та бажаємо подальших успіхів! Детальніше.

Катерина Мотрич «Молитва до мови»

Зображення
Українська мова – найбільше і найдорожче надбання нашого народу, виплекане у віках. Наша мова втілює у собі український характер, пам’ять народу, історію і духовну міць, звичаї і традиції, розум і досвід поколінь. Любі слухачі, до вашої уваги молитва Катерини Мотрич «Молитва до мови». Читають працівники Сумської ОУНБ Віктор Таценко, Галина Кашуба, Ніна Ільченко.

Літератори красного письменства Сумщини про мову

Зображення
Презентація створена до Дня української писемності та мови і містить творчий доробок митців Сумщини, присвячений рідній мові та слову.

XX ювілейний Радіодиктант національної єдності

Зображення
9 листопада в День української писемності та мови працівники Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки долучилися до написання ХХ Радіодиктанту національної єдності.   

Ти, рідна мово, чиста, як роса, цілюща й невичерпна, як криниця

 День української писемності та мови щорічно святкується 9 листопада. Встановлене свято було на честь Нестора-Літописця, послідовника Кирила і Мефодія. Саме його вважають “батьком українського письма”  Див.

«Сумські історико-краєзнавчі студії»

Зображення
5 листопада відбулася Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Сумські історико-краєзнавчі студії». Організатори: Комунальний заклад Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Національна спілка краєзнавців України, Сумське міське об’єднання громадян «Фонд підтримки інформаційних проєктів «АЛГОНІКА». В конференції взяла участь завідувачка відділу краєзнавчої літератури і бібліографії Сумської обласної наукової бібліотеки Ольга Малиш.  Тема доповіді «Володимир Сосюра і Суми у публікаціях науковців, краєзнавців, письменників». Володимир Миколайович Сосюра мав досить тісні зв’язки з нашим краєм та його людьми, вів переписку, спілкувався. Мета доповіді розкрити маловідомі обставини і особливості сумського періоду в житті та творчості поета. Детальніше