Публікації
Показано дописи з лютий, 2020
Разом з усією сім’єю!
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
А ви знаєте, що таке дисциплінованість? Цю рису характеру людини діти разом з батьками та фахівцями в рольово-ігровій формі обговорювали на черговій зустрічі, яка відбулася у відділі абонементу Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки в рамках клубу «Родинне коло». Через характери казкових героїв розкривались негативні риси в поведінці, які приводять до порушення дисципліни.
Останній зимовий День інформації
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
В Сумській обласній науковій бібліотеці відбувся останній зимовий День інформації. На загально-бібліотечному перегляді літератури користувачі бібліотеки з великим задоволенням ознайомилися з новинками надходжень із різних галузей знань. Студентів найбільше зацікавила сучасна українська література, а увагу читачів поважного віку привернули краєзнавчі та періодичні видання. В залі каталогів користувачі ознайомилися з довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки та отримали консультації.
Рабство за власним бажанням
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
В рамках реалізації «Обласної програми підтримки системи громадського здоров’я на 2020–2021 роки» та напередодні Міжнародного дня боротьби з наркоманією і наркобізнесом працівники відділу обслуговування користувачів Сумської ОУНБ провели годину-застереження «Рабство за власним бажанням» в Сумському вищому професійному училищі будівництва і автотранспорту. Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків, спроб якось контролювати їх обіг вже налічує більше ста років. Ця проблема вразила всі без виключення країни. За даними ООН, кількість людей, що мають залежність в світі – більше 200 млн. осіб. В Україні проблема наркоманії особливо стосується молоді: кожний п’ятий підліток у віці 14 років вже пробував наркотики, переважна кількість наркозалежних – це молоді люди у віці до 24-х років, які , по суті, і є генофондом нації. Практичний психолог кабінету екстреної психологічної допомоги «Телефон довіри» Тетяна Борисівна Биченко розповіла про свій досвід роботи з питань нарк...
149-річниця від дня народження Лесі Українки
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
25 лютого в Україні відзначається 149-річниця від дня народження Лесі Українки – видатної української поетеси, перекладача, культурного діяча. Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей. Її твори є великим надбанням не лише української, а і світової культури, які надихають, додають сил та впевненості. З нагоди дня народження письменниці в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці оформлено книжкові виставки, які знайомлять відвідувачів з найкращими книгами про життєвий та творчий шлях Лесі Українки, її безсмертними творами. Окрема сторінка життя Лесі пов’язана з Сумщиною, навесні 1889 року вона лікувалася у народної цілительки Параски Богуш в с. Косівщина. Свої враження від перебування в нашому краї Леся змалювала в оповіданні «Весняні співи», де відобразила звичаї, побут, пісні північної Слобожанщини.
Мова – це пращурів голос, мова – основа життя!
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
21-го лютого всі народи світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому. В цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це великий скарб народу. З нагоди Міжнародного дня рідної мови у Сумській обласній науковій бібліотеці організовано загально-бібліотечний перегляд літератури «Живи прекрасна наша мова». До уваги відвідувачів представлена література, що висвітлює питання етнонаціональної політики та розвитку полікультурного простору нашої держави: законодавчі документи та матеріали, література з історії виникнення української мови, мовознавчі періодичні видання, орфографічні словники, підручники з мовознавства, художні твори українських авторів та письменників Сумщини, збірники пісень на вірші українських поетів, а також бібліографічні видання бібліотек області.
ПОЛЬСЬКЕ СВЯТО В БІБЛІОТЕЦІ
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
За доброю традицією члени сумського міського об’єднання польської культури зібралися у відділі мистецтв обласної наукової бібліотеки, щоб разом відсвяткувати Жирний четвер (пол. Tłusty czwartek) – останній четвер перед Великим постом. Історія цього свята сягає корінням часів Стародавнього Риму, коли було прийнято об’їдатися ласощами, прощаючись із зимою і зустрічаючи весну. Це єдиний день у році, коли не тільки можна – варто забути про дієту й насититися солодощами від душі! Найпопулярнішими стравами свята є пончики, пампушки та фаворки, які також у деяких регіонах називають хрустом або хрустиками. Пончики можуть бути з розмаїтою начинкою – полуничною, вишневою, але найбільш пікантні – з трояндовим варенням. Свято в бібліотеці пройшло весело і цікаво: присутні дізналися багато нового про звичаї святкування Жирного четверга у Польщі, поспілкувалися, із задоволенням поласували смаколиками, а господині поділилися секретами їх приготування. Існує давнє повір’я: чим більше пончиків з’їс...
«Ангели волі, Небесні і Земні!»
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
20 лютого 2014 року ввійде в історію українського народу, як кривава сторінка подій Революції Гідності. Майдан став символом боротьби за волю і краще майбутнє України. В пам’ять про відвагу, силу духу громадян, які віддали своє життя, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє своєї держави в обласній науковій бібліотеці розгорнуто книжкову виставку «Ангели волі, Небесні і Земні!», на якій представлено матеріали про ці трагічні події, поетичні та літературні твори, спогади учасників Революції Гідності. Розміщено матеріали про нашого земляка бійця Небесної Сотні Олексія Братушко, який був у перших рядах активістів Майдану і загинув від кулі снайпера 18 лютого 2014 року. Відвідувачі мають можливість переглянути кінохроніку та документальні фільми, які присвячені подіям Майдану: «Небесна сотня ангелів», «Небесна сотня в вирій полетіла», відео-розповідь батьків про сумчанина Олексія Братушка. Звучать вірші-присвяти героям та тужлива лемківська пісня «Гей, пливе кача по Тиси...
«Дія. Цифрова освіта» - є
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
До Тренінг-Центру обласної наукової бібліотеки сьогодні завітали користувачі та співробітники цієї установи. Гості познайомилися з онлайн-проєктом «Дія. Цифрова освіта», який має підвищити цифрову грамотність українців. Присутнім на прикладі показали як зареєструватися і пройти онлайн-курс навчань на платформі, як самостійно переглянути серіали, як перевірити свій рівень знань. Тренінг пройшов цікаво і змістовно.
День першокурсника
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
Для студентів І курсу Медичного інституту СумДУ працівниками читального залу для юнацтва проведено День першокурсника «Інновації сучасної наукової бібліотеки». Майбутні стоматологи дізналися про інформаційні ресурси бібліотеки, соціокультурні проекти, про роботу мовних клубів. У відділі документів іноземними мовами познайомились з новітніми технологіями – 3D-принтером, 3D-ручками та неймовірними можливостями медичних 3-D програм інтерактивного столу. Для студентів проведено бібліотечний урок «Бібліографія як джерело інформації та ключ до знань», де розповіли про правила користування он-лайн електронним каталогом, іншими базами данних СОУНБ та познайомили з правилами складання бібліографічних списків до наукових робіт.
СВЯТО ВІРМЕНСЬКОЇ МОВИ В БІБЛІОТЕЦІ
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
Всюди, де мешкають вірмени, вони бережуть свою унікальну мову, національну самобутність, традиції та звичаї свого народу. Яскравим підтвердженням цього стало проведення в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці літературно-музичного вечора «Наша мова – мова вічної землі, наше слово – слово вічного народу!», приуроченого до Міжнародного дня рідної мови та річниці від дня народження класика вірменської літератури Ованеса Туманяна (1869–1923). Учасниками заходу були представники вірменської діаспори Сумщини – члени Сумського обласного товариства вірменської культури «Арцах», з яким відділ мистецтв вже п’ять років плідно співпрацює в рамках проєкту «Бібліотека - центр діалогу культур». Активісти національно-культурного товариства підготували цікаві виступи про історію і особливості вірменської мови, писемності, книгодрукування, розповіли про багатовікові культурні і літературні зв’язки між вірменським та українським народами, прочитали вірші вірменською та українською...