Публікації

Показано дописи з травень, 2021

Про шкідливість тютюнопаління та кальянокуріння

Зображення
В 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну (World No-Tobacco Day). Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - домогтися того, щоб в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла. XXI століття настало, але проблема не зникла. Боротьба з нікотином триває. Відділ періодичних видань приєднується до соціальної інформаційної кампанії «Кидай курити зараз» і пропонує відео «Про шкідливість тютюнопаління та кальянокуріння», мета якого - мотивувати курців кинути палити.

Там, де квітне сакура

Зображення
 

Україна музична!

Зображення
Українська музика – це цілий недосліджений материк. 26.05.21 року на абонементі Сумської обласної універсальної наукової бібліотеці відбулася третя лекція «Троє з когорти славетних…» в рамках клубу «Сумська ліра» («Дивослово»). Постать Івана Карабиця – особлива в українській культурі. Його ім’я ще за життя було добре відоме не тільки на Батьківщині, а й на світових теренах. За свій короткий земний шлях довжиною лише в 57 років Іван Карабиць виявив себе як яскраво обдарований самобутній композитор, талановитий диригент, чудовий педагог і видатний музично-громадський діяч. Іван Карабиць мав творчі здобутки в усіх музичних жанрах. Це симфонічні, кантатно-ораторіальні, інструментальні твори, концерти для оркестру, фортепіано з оркестром, вокальні цикли, понад 50 естрадних пісень, музика до художніх та анімаційних фільмів, театральних вистав. Разом з музикознавцем Ганною Приходько члени клубу «Сумська ліра» поринули у світ музики видатного композитора, а також більше дізнались про його житт...

З КНИГОЮ –в літо!

Зображення
Літо – найулюбленіша пора року. Пора відпусток та канікул, а отже – чудовий період, щоб нарешті насолодитися читанням книг, на які раніше не вистачало часу. 26 травня Сумська ОУНБ підготувала День інформації, присвячений новим надходженням. Користувачі бібліотеки знайшли цікаві новинки для дітей, пригоди для підлітків, душевні твори для дорослих. На будь-який смак та настрій. Усі бажаючі мали змогу поділитись враженнями про улюблені книги та просто почитати сучасну літературу.

День спеціаліста в Сумській ОУНБ

Зображення
Знаково, що саме в День філолога до обласної універсальної наукової бібліотеки завітали освітяни – вчителі зарубіжної літератури області. Зустріч передбачала знайомство з можливостями найбільшої книгозбірні, її інтерактивними послугами, досвідом роботи з учнівською категорією користувачів. Відбулися огляд сучасної зарубіжної літератури для підлітків та обговорення спільної проблеми – виховання звички до читання художньої літератури. Байдужість до книжки, заміна її комп’ютером, відеоіграми негативно впливає не тільки на розвиток особистості, а й знижує загальний рівень культури, освіти та духовності. Ця ситуація непокоїть і вчителів, і бібліотекарів. Тож один із кроків до вирішення проблем – співпраця.

Іван Головченко

Зображення
 

Я словом і ділом захищу

Зображення
 

«Вишиванка – зірка на світанку»

Зображення
            До Всесвітнього дня вишиванки у відділі документів з економічних і технічних наук пройшов цикл заходів. Вчителі та учні СЗЗСО спеціальна школа СМР провели флешмоб «Вишиванка – зірка на світанку» та презентували фотовиставку «Моя сорочка-вишиванка – хіба ще є така краса»! На відкритті виставки вихованці закладу прочитали вірші про вишиванку. В заході взяли участь учні 9 класу Сумської СШ № 2, працівники та користувачі бібліотеки.

Квест «Суминъ городок»

Зображення
 20 травня в рамках Дня науки в Україні «Науковий пікнік» співробітники Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки провели квест «Суминъ городок» для сумських освітян з метою ознайомлення з історією обласного центру.  

День вишиванки у бібліотеці

Зображення
До Всесвітнього дня вишиванки в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці проведено цикл заходів. Вчителі та учні Сумського закладу загальної середньої освіти спеціальна школа Сумської міської ради провели флешмоб «Вишиванка – зірка на світанку» та презентували фотовиставку «Моя сорочка-вишиванка – хіба ще є така краса»! На відкритті виставки вихованці закладу прочитали вірші про вишиванку. В заході взяли участь учні 9 класу Сумської СШ № 2, працівники та користувачі бібліотеки. У відділі мистецтв оформлена книжкова виставка «Українська вишиванка». Окрасою експозиції стали чудові роботи юних вихованців народного художнього колективу – майстерні художньої вишивки та бісероплетіння Сумського Палацу дітей та юнацтва (керівник Наталія Бабенко). Працівниками відділу створено відеоролик «Я душу одягну у вишиванку».

До 60-річчя з часу встановлення Республіканської премії ім. Т. Г. Шевченка

Зображення
Шевченківська премія, як знак найвищої якості, визначає найбільш значні та вагомі твори сьогоденної України та розповідає про них українцям. Твори, які номінуються на премію, — такі, що проймають наскрізь серце та викликають почуття гордості: «це моє». Такі, які б відзначив сам Тарас Шевченко — новаторські, пасіонарні та по-українськи європейські, заряджені його енергією. Фонди Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки щороку доповнюються новими виданнями, які отримали диплом Національної премії ім. Т. Г. Шевченка. Відділ абонементу підготував відеоролик «Національна премія України імені Тараса Шевченка».

Вишиванка - зірка на світанку

Зображення
 

ЯСКРАВИНКИ З "ЧЕМОДАНУ"

Зображення
  Друзі, запрошуємо вас на виставку робіт вихованців дитячої студії креатив-клуба "ЧЕМОДАН", відкриття якої відбудеться 23 травня (неділя) о 13-00 у відділі мистецтв.

Тематичний вечір «Шевченківські лауреати – уродженці Землі Сумської»

Зображення
ЗЗСО № 19 7-А кл. Напередодні відзначення 60-річчя від дня заснування Національної премії України імені Тараса Шевченка працівники відділу абонементу для юнацтва запропонували семикласникам ЗЗСО № 19 тематичну зустріч «Шевченківські лауреати – уродженці Землі Сумської». Історія головної премії України, імена письменників-земляків лауреатів Шевченківської премії, нелегкий шлях українського письменства – неповний перелік питань, які розглядали під час спілкування. Прозвучали імена Платона Воронька, Костя Гордієнка, Дмитра Білоуса, Бориса Антоненко-Давидовича, Івана Багряного. Дякуємо класному керівнику – вчителю української літератури Дмитренко Аллі Дмитрівні за чудову нагоду поспілкуватись з її допитливими учнями. Для більш детального знайомства з творчістю видатних письменників семикласників запросили до найбільшої книгозбірні області.

Вітаємо з Міжнародним днем музеїв

Зображення
 

Керманич української науки. Життєвий і творчий шлях Б. Є. Патона: огляд ...

Зображення
Пропонуємо до вашої уваги книгу «Керманич української науки. Життєвий і творчий шлях Б. Є. Патона» (до сторіччя від дня народження). Ця книга є своєрідним науковим і соціальним портретом Бориса Євгеновича Патона – унікальної особистості, великого вченого, організатора науки, видатного державного і громадського діяча.