Публікації

Показано дописи з листопад, 2018

«Мереживо дитячого різьблення»

Зображення
3 грудня 2018 року  до Міжнародного дня людей з інвалідністю  у відділі документів з економічних і технічних наук Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки в 11 годин відбудеться відкриття виставки робіт учнів Сумської загальноосвітньої спеціальної школи  «Мереживо дитячого різьблення».  Виставка триватиме з 03.12.2018р до 27.12.2018р  Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку 

Україна 1932-1933. Геноцид голодом

Зображення
На виконання Указу Президента України від 26.11.2016 № 523/2016 «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932–1933 років в Україні – геноциду Українського народу», розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 11.09.2018 № 508-ОД «Про заходи в Сумській області у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932 – 1933 років в Україні – геноциду Українського народу» та з метою проведення інформаційно-просвітницької роботи 23 листопада в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці за участю заступника голови Сумської обласної державної адміністрації І.С. Боршоша, заступника начальника управління культури Сумської обласної державної адміністраціїі Р.В. Грицаєнко, науковців, студентів та громадськості відбулися заходи: - відкриття виставки «Україна 1932-1933. Геноцид голодом», підготовленої інститутом національної пам’яті. Експонатами виставки є унікальні архівні документи та рідкісні маловідомі фотографії про одну з найважливіших подій не тільки українськ...

Революція Гідності. Ми маємо пам’ятати

Зображення
Бібліотекарі відділу абонементу провели для учнів ЗОШ № 19 годину патріотичної свідомості «Революція Гідності. Ми маємо пам’ятати». Присутніх старшокласників ознайомили з подвигами звичайних українців, які в критичні хвилини виявили надзвичайну силу духу та мужність; розповіли про героїзм кожного з тих, хто ціною власного життя рятував інших, допомагав у найскрутніші моменти як під час Революції Гідності, так і під час військових дій на сході України. До уваги учнів був представлений перегляд літератури з фондів бібліотеки на тему заходу. 

Здоровий спосіб життя української молоді

Зображення
Щоб стати здоровим, потрібно докласти власних зусиль, постійних і значних. М. М. Амосов Цей девіз був покладений в основу тренінга лікаря-психотерапевта Сумської обласної дитячої клінічної лікарні Штагер Яни Олександрівни. Захід був проведений 21 листопада 2018 року в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці за темою: «Ми скажемо «Так!» здоровому способу життя!» Педагоги, батьки отримали практичні поради, як формувати позитивні навички здорового способу життя, культури здоров’я дітей; своєчасно попереджувати виникнення шкідливих звичок серед молоді.

До Дня Гідності та Свободи

Зображення
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Враховуючи важливе значення цих подій для утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи та справедливості, європейського шляху розвитку нашої держави, ми вшановуємо громадянський подвиг учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності. До цієї дати для курсантів «Кадетського корпусу» ім. І. Г. Харитоненка працівники відділу періодичних видань бібліотеки провели годину пам’яті «Майдан – революційний. Хроніка подій». Мета заходу – вшанування патріотизму і мужності людей, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року–лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, обговорення теми любові до Батьківщини. На зустрічі прозвучала бесіда на основі матеріалів з періодичних видань та демонструвалися відеоролики, приурочені цій події.

Презентація книги Євгенія Фулерова «Життя в орієнтуванні»

Зображення
Працівники Читального залу для юнацтва презентували книгу майстра спорту, письменника, філософа Євгенія Фулерова «Життя в орієнтуванні». Це книга людини, яка присвятила своє життя карті та компасу. До неї увійшли історії, що розповіли і написали люди, які віддали багато років спортивному орієнтуванню. Відредаговані і підготовлені Євгенієм Фулеровим розповіді об’єднані в збірку мініатюр, котрі і стали першою частиною цієї книги. Друга частина – розповіді і статті з власного багаторічного досвіду спортивного життя. Задум Майстра здійснився, нажаль, посмертно. Він буде жити серед нас у своїх книгах, теплих споминах, тільки йому одному притаманному, фулеровському гуморі.

Вечір-зустріч військового історика Олега Корнієнка

Зображення
19 листопада свій 50-річний ювілей у колі друзів відзначив український військовий історик, краєзнавець, публіцист і громадський діяч, голова Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, ветеран російсько-української вiйни, воїн-доброволець полку спеціального призначення «Азов» та 117-ої Сумської обласної бригади Територiальної оборони Олег Миколайович Корнієнко. Ювіляр є автором фундаментальної монографії «Сумський слобідський козацький полк 1659–1765» та ілюстрованого довідника «Зруйновані храми Сумщини», інших праць. На творчу зустріч до Сумської обласної наукової бібліотеки прийшли друзі, побратими, колеги-науковці, шанувальники історїї, інтелігенція. Наукові зацікавлення Олега Миколайовича - козацька доба та історія України першої половини XX століття. Він є ініціатором упорядкування українських військових поховань XVII–ХХ століть на Сумщині. Приємною несподіванкою було вітання в режимі скайп-зв’язку з Лондона від українського історика, архівіста, ...

Зустріч з поетесою

Зображення
Відбулася зустріч із сумською поетесою, лауреатом численних літературних премій, авторкою книги «Шкіра» Надією Позняк. Присутні вчителі української мови і літератури були приємно вражені талановитим і сильним словом поетеси. Надія поділилася з присутніми і своєю лірикою, і патріотизмом учасників Майдану. Прозвучали вірші, покладені на музику композитора Геннадія Володька. Яскрава і неповторна у свої римах, поетеса відповіла на запитання про життєві і творчі плани. Серед присутніх вчителів - Світлана Немченко, племінниця українського поета в еміграції, нашого земляка Леоніда Полтави та Вікторія Беспала, одна з упорядників книги Анатолія Семенюти «Сонцем повний». Вони поділилися своїми спогадами і залишили для читачів бібліотеки теплі слова на згадку.

День фахівця

Зображення
Працівниками відділу документів з природничих і аграрних наук проведений день фахівця «Організаційно-економічні складові раціонального господарювання» для спеціалістів Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації. В програмі заходу: інформаційна година про основні положення з удосконалення організації господарської діяльності, особливості стратегічного планування розвитку сільської територіальної громади, організація і перспективи розвитку агропромислового виробництва; перегляд літератури, на якому бібліотекарі ознайомили присутніх з інформаційними ресурсами бібліотеки та новими надходженнями книг і періодичних видань.

Майстер-клас

Зображення
16 листопада 2018 року о 1430 в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці (3-й поверх, 11 зала) відбудеться майстер-клас з перукарської справи та татуажу очей.  На зустріч завітають майстри та учні ДПТНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг», які продемонструють свою професійну майстерність.  Запрошуємо старшокласників, а також тих, хто хоче опанувати нову професію. 

«Серця відчинені на добро»

Зображення
Наповніть серце добротою,  Любов’ю, радістю, теплом,  А душу щедрістю святою  І йдіть у білий світ з добром!  Метушня сучасного світу вкриває тебе мов прошарок туману осінньої, вранішньої години. Але є та провідна зірка, яка показує тобі дорогу серед сірості буття. Ім’я їй ДОБРОТА. Проникаючи в твоє серце, вона наповнює час сенсом, а душу теплом. Вона допомагає долати перепони і знайти ту єдину, вірну стежину на життєвому шляху. Довірся їй і ти побачиш, що світ, насправді, кольоровий. Саме сьогодні, у Всесвітній день доброти, працівники читального залу для юнацтва разом із молоддю з обмеженими можливостями розфарбовували день яскравими фарбами. Урок милосердя «Серця відчинені на добро» подарував частинку щастя молодим сум’янам.

Найпершим щастям є здоров’я

Зображення
«Найпершим щастям є здоров’я, краса – другим, і лише третім – багатство» з цих мудрих слів великого давньогрецького філософа Платона працівники відділу обслуговування користувачів розпочали вечір порад у Сумському міському територіальному центрі соціального обслуговування «Берегиня». Добре здоров’я – це та сама річ, яку люди цінують в житті понад усе. Його називають безцінним тому, що придбати не можна ні за які гроші. У вирі повсякденних справ і турбот ми часто забуваємо про необхідність берегти здоров’я і лише хвороба спонукає нас замислитися над причинами погіршення самопочуття. Захід було розраховано переважно на людей похилого віку. Розуміння сутності навколишнього світу, мудре слово, віра в себе, духовність, щире серце, розумна думка, уміння приймати рішення, доброта – це фактори, що впливають на зміцнення здоров’я. Тому кожна людина своїми думками, словами і діями визначає тривалість свого життя. На заході говорили про позитивне мислення, активну старість. Зачитувались думки му...

Краєзнавче лото

Зображення
В День української писемності і мови працівники відділу краєзнавчої літератури провели для учнів 8-Є класу школи № 7 краєзнавче лото «У кожнім слові дивина, в кожнім слові – таїна». Всі чотири комади: «Перебенді», «Доріс», «Чупакабри», «Фантазери» впорались із завданням. А запитання були різнопланові: ми згадали і «Повість врем’яних літ», і Пророка – Шевченка, і Лесю Українку, і Бориса Грінченка... Наші юні українці мали можливість ознайомитися із цікавими виданнями бібліотеки, серед яких «Слово о полку Ігоревім» (1914р.), фоліант «Остромирове Євангеліє», «Пересопницьке Євангеліє», рідкісне видання – чотиритомник «Словник української мови» Бориса Грінченка, «Молитовна абетка», пам’ятка 9 ст. у перекладі нашого земляка, письменника Дмитра Білоуса («Безцінний скарб»). 

Всеукраїнський диктант національної єдності

Зображення
9 листопада в День української писемності та мови в Сумській ОУНБ писали Всеукраїнський диктант національної єдності Стало доброю традицією в бібліотеці писати диктант національної єдності. Цього року серед нас багато молодих бібліотекарів. Другий рік поспіль до заходу приєднується постійний читач Пилип Маркович Кислиця, мистецтвознавець, філолог, журналіст.

Плагіат – його прояви та небезпека

Зображення
Відділ періодичних видань Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки продовжує свою роботу в міжнародному проекті «Культура академічної доброчесності: роль бібліотек», який започатковано Українською бібліотечною асоціацією за підтримки Посольства США в Україні. 5 листопада відбулася зустріч працівників відділу зі студентами бібліотечного відділення СВУМіК ім. Д. Бортнянського. Розглядались питання небезпеки такого поширеного в сучасному світі явища як плагіат. Обговорення проблеми плагіату було продовжено 7 листопада з учнівською молоддю в оздоровчому ДПЗ СТ «Ровесник». Присутні ознайомились з видами плагіату, законодавством щодо його подолання, загальними вимогами цитування. До уваги аудиторії було запропоновано відеоролик «Stop плагіат» та бібліографічна пам’ятка «Плагіат – його прояви та небезпека».

Професіонали бібліотечної справи

Зображення
Третій рік поспіль за ініціативи управління культури Сумської обласної державної адміністрації проводиться культурно-мистецька акція «Мистецькі сходи», присвячена Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва. Серед когорти працівників культури області почесні відзнаки отримали і представники бібліотечних закладів. З нагоди свята директор обласної універсальної наукової бібліотеки Т. І. Фролова відзначена грамотою Міністерства культури України. Володарями почесної відзнаки у номінації «Професіонал бібліотечної справи» стали: – головний методист науково-методичного відділу обласної універсальної наукової бібліотеки Н. В. Фесенко; – завідувач відділу інформації та маркетингу обласної бібліотеки для дітей Н. Б. Нагорна; – директор Ямпільської районної централізованої бібліотечної системи Л. С. Погребнова; – заступник директора Шосткинської міської централізованої бібліотечної системи С. М. Портянко ; – завідуюча Грунською публічною...

Краєзнавчий квест «Сумин городок»

Зображення
Цікаві канікули у рідному місті – не мрія, а реальність, якщо вони проходять разом з Сумською обласною універсальною науковою бібліотекою. В цьому переконались учні 7-А класу ЗОШ №12, які разом з працівниками абонементу для юнацтва виконували завдання краєзнавчого квесту «Сумин городок» вулицями рідного міста. Весело та активно, проявляючи кмітливість та винахідливість, діти відгадували локації квесту, одночасно знайомилися з історією міста, знаходили історичні знаки, пам’ятні місця, будівлі, мурали та робили креативні фото.