Публікації

Показано дописи з вересень, 2018

Круглий стіл

Зображення
На виконання плану роботи управління культури Сумської обласної державної адміністрації та в рамках Року охорони культурної спадщини 26 вересня на базі Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся круглий стіл «Співпраця бібліотек і музеїв Сумщини як ресурс розвитку громади». Захід проведено за участі заступника начальника управління культури Сумської обласної державної адміністрації А.М. Ігнатченко, директорів Сумського обласного краєзнавчого музею В.С. Терентьєва, Сумського обласного художнього музею ім. Н. Онацького Н.С. Юрченко, меморіального будинку-музею А.П. Чехова В.В. Комарова, завідувача музею ім. О. Олеся Н.В. Клепальської, бібліотечних та музейних працівників області. Заступник начальника управління культури облдержадміністрації А.М. Ігнатченко відзначила важливість проведення даного заходу в Європейський і Український рік культурної спадщини, відзначила, що документні фонди закладів мають стати надбанням для майбутніх поколінь. Цікавими та змістовними б...

Буктрейлер на книгу Ольги Ковалевської «Зорі у квадраті»

Поезію літературознавці та філософи часто називають алгеброю метафор. Цю тезу підтверджує і назва книжки талановитої і харизматичної хмельничанки-сум’янки Ольги Ковалевської – «Зорі у квадраті», що записана авторкою у формулу. Однак, математики тут небагато, – значно більше світлої наївності та нещадної самоіронії з вуст дитини, яка виросла, але так і не подорослішала. І хоча їй вдаються часом складні експерименти з будовою слів і речень, втім, загальна філософія цієї книжки заснована на фундаментальних речах – любові до людей та світу як Божого творіння. Ця поетично-математична формула буття надихнула працівників читального залу для юнацтва на створення буктрейлеру, щоб якомога більше читачів познайомити з чудовою поезією Ольги Ковалевської.  Див.

Плагіат: його прояви і небезпека

Зображення
Відділ періодичних видань Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки приєднався до міжнародного проекту «Культура академічної доброчесності: роль бібліотек», який започатковано Українською бібліотечною асоціацією за підтримки Посольства США в Україні. Цей проект націлений на формування в суспільстві культури академічної доброчесності, запобігання проявам шахрайства, плагіату, корупції у сфері освіти та науки. Останнім часом поняття «плагіат» широко розповсюджене явище в сучасному науковому та освітньому просторі. Порушення академічної доброчесності впливає на рівень і якість знань та призводить до нівелювання статусу науковця і професіонала, який не витримує конкурентоспроможності на ринку праці. У рамках цього проекту 20 вересня 2018 року для студентів ІV курсу Сумського машинобудівельного коледжу СумДУ було проведено цикл заходів: інформаційну годину «Академічна чесність – основа розвитку особистості», відео-лекторій «Стоп п...

Правопросвітницька робота – один із важливих напрямків діяльності бібліотек

Зображення
У проведенні аграрних реформ важливе місце посідають юридичні аспекти. Недосконалість аграрного законодавства, недостатній рівень правових знань населення - головні питання круглого столу «Правові знання для всіх і кожного», який відбувся в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці. Науковці Сумського національного аграрного університету і коледжу СНАУ, правознавці Департаменту агропромислового розвитку, фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області обговорювали питання правового забезпечення діяльності аграрних підприємств, в тому числі і фермерських господарств, особистих селянських господарств, сільського населення в цілому. Найболючішим на засіданні прозвучало питання правового регулювання земельних відносин і доцільності мораторію на продаж землі. Учасники заходу з цікавістю обговорювали одержану інформацію та ознайомилися з переглядом літератури по темі круглого столу.

«ЖИВА КНИГА»

Зображення
Відділ краєзнавчої літератури і бібліографії провів для вчителів-філологів Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти День спеціаліста. Присутні мали можливість ознайомитися з раритетними виданнями, інноваціями в роботі. В затишній залі відбулося живе спілкування. В якості «ЖИВОЇ КНИГИ» виступила Людмила Ромен – поетеса, композитор, член Національної спілки письменників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат Всеукраїнської літературної премії ім. О. Олеся, Всеукраїнської премії ім. А. Погрібного, премії світової федерації українських жіночих організацій ім. Марусі Бек. ЧИТАЧІ дізналися про творчий доробок Людмили Ромен, прослухали поезії, обговорили деякі тематичні аспекти, отримали відповіді на запитання.

Оновлена Тростянецька публічна бібліотека зустрічає читачів

Зображення
До Дня міста жителі Тростянецької міської громади отримали чудовий подарунок – повністю оновлену публічну бібліотеку, яку після капітального ремонту просто неможливо впізнати. Сучасний дизайн інтер’єру, нові меблі, багато нових цікавих книжок для дітей та дорослих – все це дає надію, що бібліотека стане популярним місцем відпочинку та цікавого дозвілля для дорослих та дітей громади. Читачі, які вже отримали «Картку мешканця Тростянецької ОТГ», змогли вперше скористатися нею в бібліотеці .  Див.