пʼятниця, 19 лютого 2021 р.

Літературна прем’єра «Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці золоті»

Напередодні Міжнародного дня рідної мови 18 лютого у відділі періодичних видань відбулася літературна прем’єра «Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці золоті». Гість заходу - письменник, журналіст та перекладач Олександр Вертіль.

Йшлося про черговий четвертий том обласного проєкту "Сумщина. Велика спадщина", співавтором та упорядником якого виступив Олександр Васильович. До цієї збірки увійшли 32 автори, які жили від XVII до XX сторіччя і так чи інакше були пов’язані з Сумщиною. Серед них: Григорій Сковорода та Микола Хвильовий, Пантелеймон Куліш та Леся Українка, Олександр Олесь та Остап Вишня. Упорядники намагались показати, як саме писали прозаїки.

«Усі сторінки книги – праці людей, які вже зробили внесок в українську літературу, де Сумщина гідно представила Слобожанську сторону у загальноукраїнському контексті», – зауважив автор.

"Жодна область не йде у жодне порівняння із Сумською. Це дуже багатий край на літературні таланти. І поезія, і проза, і драма, і гумор – усі жанри представлені. Шістнадцяте, сімнадцяти сторіччя. Від "Слова о полку Ігоревім" і до наших днів. Трудність була одна – відібрати найбільш якісний продукт, найбільш класичний, той, який відповідає кращим зразкам української національної літератури", – Олександр Вертіль.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

  Вшановуючи мужність і героїзм громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території працівники відділу абонементу організув...