понеділок, 17 лютого 2020 р.

СВЯТО ВІРМЕНСЬКОЇ МОВИ В БІБЛІОТЕЦІВсюди, де мешкають вірмени, вони бережуть свою унікальну мову, національну самобутність, традиції та звичаї свого народу. Яскравим підтвердженням цього стало проведення в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці літературно-музичного вечора «Наша мова – мова вічної землі, наше слово – слово вічного народу!», приуроченого до Міжнародного дня рідної мови та річниці від дня народження класика вірменської літератури Ованеса Туманяна (1869–1923). Учасниками заходу були представники вірменської діаспори Сумщини – члени Сумського обласного товариства вірменської культури «Арцах», з яким відділ мистецтв вже п’ять років плідно співпрацює в рамках проєкту «Бібліотека - центр діалогу культур». 
Активісти національно-культурного товариства підготували цікаві виступи про історію і особливості вірменської мови, писемності, книгодрукування, розповіли про багатовікові культурні і літературні зв’язки між вірменським та українським народами, прочитали вірші вірменською та українською мовами. 
Співробітники бібліотеки презентували збірку віршів «Крапля меду» вірменського поета-класика Ованеса Туманяна. Вільний переклад українською мовою балад, заснованих на вірменських і східних легендах, здійснила директор Миколаївської обласної юнацької бібліотеки Наталія Ткаченко, яка відзначена Почесною грамотою Спілки вірмен України за вагомий особистий внесок у розвиток вірменської культури в Україні. Ілюстрації та художнє оформлення збірки виконала талановита миколаївська художниця Світлана Чебанова. 
Родзинкою заходу став цікавий майстер-клас для наймолодших представників Сумського обласного товариства вірменської культури «Арцах». Діти розмалювали запашні пряники у кольори прапорів Вірменії та України, написали слово ВІРМЕНІЯ мовою свого народу. 
Більше фото:


Немає коментарів:

Дописати коментар

«Панно улюбленого журналу»

  На виставці-вернісажі старих видань «Панно улюбленого журналу», яка представлена у відділі періодичних видань Сумської ОУНБ, ви можете о...