РЕГІОНАЛЬНІ ПРІОРИТЕТИ РОЗВИТКУ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ



Аграрний сектор є важливою складовою економіки України, від рівня розвитку якої залежить підвищення матеріального добробуту і якість життя населення та продовольча безпека держави.

АПК Сумщини, як і інших прикордонних регіонів, дуже потерпає від агресії рф. На значній частині сільськогосподарських земель області стало неможливим проведення сільськогосподарської діяльності через постійні обстріли або замінування. Саме через вибухонебезпечне забруднення 54 000 гектарів землі в області не були засіяні минулого року, до частини земель немає доступу, ворогом знищуються зерносховища, елеватори та сільгосптехніка.

Які чинники та інновації потрібно залучити, як визначити першочергові напрямки виробництва агропродукції для поліпшення ефективності діяльності аграріїв регіону, - обговорювали на Дні фахівця «Регіональні пріоритети розвитку аграрного бізнесу», організованому Сумською обласною універсальною науковою бібліотекою на платформі ZOOM.

Сьогодні аграрії регіону працюють в надскладних умовах, переорієнтовуються і демонструють гнучкість, ефективність, мужність та відданість хліборобській професії. Відбувається переформатування діяльності АПК, агропромислові підприємства звертають все більшу увагу на технічні і нішеві культури, крафтове виробництво.
 
Упродовж останніх років Сумську область справедливо вважають українським центром коноплярства. Коноплярство на Сумщині успішно розвивається давно і є одним з найперспективніших напрямків агропромислового виробництва. Вагомий внесок у його розвиток у світі зробили фахівці двох потужних наукових установ НААНУ, які розташовані та успішно працюють на території Сумщини. Це Інститут сільського господарства Північного Сходу в с. Сад та Інститут луб’яних культур у Глухові. Найпершими в світі якраз науковці Глухова вивели ненаркотичний сорт технічної коноплі ЮСО 31.
 
У заході взяли участь провідний фахівець Департамент агропромислового розвитку Сумської ОДА Клименко М. О.; виконуючий обов’язки директора Інститут сільського господарства Степу НААН Кабанець В. В.; науковці та студенти Відокремленого структурного підрозділу ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ" | Офіційна спільнота"; користувачі книгозбірні.

Конференція пройшла жваво і динамічно. Численні запитання учасників засвідчили зацікавленість темою заходу і потребу в подальших зустрічах з фахівцями АПК області.







 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Творча зустріч

Пам’яті письменника Юрія Царика

Літні розваги в бібліотеці