СНІД: реальність життя

1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. За останні роки розповсюдження ВІЛ-інфекції серед підлітків та молоді набуло характеру епідемії.

Заходи, що традиційно проводяться в цей день, відбуваються із символом – Червоною стрічкою. Її вигадав художник Франк Мур. У 1991 році цей символ був використаний вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.

Незважаючи на те, що Сумська область відноситься до територій з низьким рівнем поширеності ВІЛ-інфекції, але інтенсивність розвитку епідемічного процесу ВІЛ зростає. За період 1987 – I квартал 2021 рр. в області офіційно зареєстровано 2 979 випадків ВІЛ-інфекції, у тому числі 1 225 випадків захворювання на СНІД та 353 смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

Відповіді на часті запитання:

1.    Чи існує можливість інфікуватися ВІЛ побутовим шляхом?

- Ні, інфікуватися ВІЛ побутовим шляхом неможливо.

2. Чи означають терміни «ВІЛ» і «СНІД» одне й те ж?

- ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини, він викликає ВІЛ-інфекцію. СНІД означає синдром набутого імунодефіциту – це одна зі стадій ВІЛ-інфекції.

3. Чи всі діти ВІЛ-позитивних матерів інфікуються ВІЛ?

- Ні, не всі діти, народжені ВІЛ-інфікованими матерями, інфікуються ВІЛ.

4. Чи існує вакцина, що може запобігти інфікуванню ВІЛ?

- Ні, на жаль, не існує. Вчені багатьох країн світу працюють над створенням такої вакцини. Однак ефективність наявних наукових розробок ще не доведено.

Це є гарною нагодою нагадати кожному громадянину про важливість регулярного тестування на ВІЛ, бо саме раннє виявлення ВІЛ-інфекції, швидкий зв’язок ВІЛ-позитивних осіб та їх партнерів з послугами лікування та профілактики, своєчасний початок антиретровірусного лікування є запорукою збереження здоров’я та життя людини, яка живе з ВІЛ та допоможе вберегти від інфікування її партнера.

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Якщо протестуватись вчасно, можна оперативно отримати необхідне лікування, а відтак мати якісне та повноцінне життя.

Пройти тестування на ВІЛ безкоштовно можна у свого сімейного лікаря або звернутися до фахівців відділення профілактики і боротьби зі СНІДом КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» за адресою: м. Суми, вул. Білопільський шлях, 22 (тел. 701-984, 701-989).

Ознайомитись із сучасним станом проблеми ВІЛ/СНІД у світі та Україні, сформувати толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей і розуміння шляхів запобігання розповсюдженню ВІЛ та подолання наслідків епідемії; сформувати розуміння того, що тільки здоровий спосіб життя, їх поведінка та вчинки є гарантом запобігання ризику Ви можете на відповідних сайтах:

www.helpme.com.ua – Національна лінія телефону довіри з питань ВІЛ/СНІДу;

www.ucdc.gov.ua  – ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України»;

www.unaids.org.ua  – ЮНЕЙДС, Об'єднана Программа ООН з ВІЛ/СНІДу.






Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Літні розваги в бібліотеці

Творча зустріч

Пам’яті письменника Юрія Царика