середа, 13 жовтня 2021 р.

«Від козаків до наших днів»

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє – День захисників і захисниць України.

Свято Покрови було найбільш значущим для козаків, вони вважали Святу Богородицю своєю заступницею і покровителькою. Історія Українського козацтва – це одна з найвеличніших сторінок життя нашого народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало справжнім захисником рідної землі, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій України.

В житті часто спостерігаємо як сьогодення перекликається зі старовиною, адже ми повинні бути гідними спадкоємцями духовних цінностей, продовжувачами багатих традицій і славних справ предків. Саме тому День захисників і захисниць України ми відзначаємо 14 жовтня як символ нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України, як пам’ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога та охороняє її зараз, коли на східних територіях України йде боротьба за її незалежність і суверенітет.

До цих свят в Сумській ОУНБ розгорнутий загальнобібліотечний перегляд «Від козаків до наших днів», де представлені періодичні видання, плакати, книги та альбоми образотворчого мистецтва України, які несуть в собі найцікавішу інформацію про українське козацтво минулих часів та козаків сьогодення: їхні прагнення, ідеї, почуття патріотизму.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Сини козацької родини

Україна – країна сильних та мужніх захисників, нащадків справжніх козаків. 14 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці, українці вшанов...