пʼятниця, 8 червня 2018 р.

ЗУСТРІЧ З ЖУРНАЛІСТОМ МИКОЛОЮ ВЛАСОВИМ


В рамках Дня періодики, який проходить кожного року в бібліотеці відбулася зустріч з письменником та журналістом Миколою Власовим. Про Миколу Григоровича Власова відомий сумський письменник Юрій Царик писав:
«Хочу підкреслити, що Власов – письменник вивчає наукову літературу, тому і пригодницькі і фантастичні твори його мають міцне підґрунтя. А ще Микола Власов – журналіст, художник (малює картини оригінальними техніками), фотомайстер, травник-цілитель(у Сумській області вирощував женьшень та інші лікарські рослини). Я шанувальник таланту й універсальності цієї людини, на жаль, не поцінованої по достоїнству. А те, що він зробив у житті і творчості заслуговує принаймні на добре Слово – слово з великої літери».
Микола Григорович народився в Путивльському районі на Сумщині. У ранньому дитинстві хлопчика батьки забрали на Далекий Схід, там він ріс, вчився, працював…
Уже у зрілі роки він закінчив інститут інженерів геодезії, аерозйомки і картографії. Працював в географічній експедиції на Сахоте Аліні. На Далекому Сході він побував у різних наукових експедиціях і зокрема у тій, яка шукала корені утаємниченого женьшеню. Цей період відображений у його творчості, а літературна діяльність розпочалася  з книги «БАМлаг». Практична робота геолога відтворена у його поезії, зокрема у збірці віршів «Я вспоминаю годы былые»
На чужбине, вспоминая Украину
Ее метяжный, как казалось мне покой
И родную далекую Сумщину
Так хочется вернуться мне домой.
Чверть життя пройшли поза рідним краєм…На рідну Україну привіз те, що набув там: знання, мудрість, досвід. Все це знадобилось у шістдесяті роки минулого століття у Сумах.
Город Сумы – поэтами воспетый
И я своим словом его упомянул
Он в зелень чудную одетый
И Псел к той красоте примкнул.
Купола собора Преображенья,
 Им какой минул уж год?
Это рукотворное творенье
Над Сумами держит небосвод.
Микола Григорович Власов написав біля 30 книг різного жанру. Він майстерно синтезує в книзі ( і у творчості) науку, фантастику, пригоди, грані медицини, утаємниченість історії. Його творчості притаманні іскрометний гумор, жорстка сатира, глибокі журналістські дослідження, його перу належить маса статей.Микола Григоровиччлен міжнародної Спілки письменників, член Спілки журналістів України.
Ось як пише Микола Григорович про читання : «Звичайно я дуже пристрасний, адже я письменник, автор художніх текстів. Я пишу і для дітей і для дорослих. Звичайно я зацікавлений щоб люди читали, щоб люди читали художню літературу, щоб бібліотеки і бібліотекарі існували і сприяли любові до читання».
 Старшокласники не залишилися байдужими, вчителі 10-ї школи та бібліотечні працівники привітали Миколу Григоровича з днем журналіста та відмітили, що зустрічі з такими людьми дуже корисні, особливо для підростаючого покоління.Гостей заходу  пригостили  солодощами, школярі отримали в подарунок від автора книги з його автографом.
Микола Григорович Власов дійсно з покоління небайдужих.
Немає коментарів:

Дописати коментар

ЮВІЛЕЙНА ПАЛІТРА 2021

3 грудня на базі відділу мистецтв СОУНБ відбулася V всеукраїнська науково-практична конференція «Ювілейна палітра 2021: до пам’ятних дат вид...