понеділок, 2 березня 2020 р.

МАГІЯ БАРВ МАРТИРОСА САР’ЯНА

Чільне місце в історії вірменського та й усього світового мистецтва посідає творчість видатного художника Мартироса Сар’яна (1880–1972). З нагоди 140-ї річниці від дня його народження співробітники відділу мистецтв обласної наукової бібліотеки та обласного художнього музею імені Никанора Онацького організували і провели літературно-художній вечір «Світло Сар’яна», учасниками якого були представники вірменської громади міста – члени Сумського обласного товариства вірменської культури «Арцах», художники, шанувальники образотворчого мистецтва. Символічно, що захід відбувся в день 100-ї річниці заснування художнього музею – скарбниці шедеврів, в колекції якого зберігається і картина «Дорога», написана Мартиросом Сар’яном у 1924 році. Присутні мали унікальну можливість побачити цю картину в стінах бібліотеки. 
Вечір пройшов у теплій і дружній атмосфері. Учасники заходу прослухали розповідь про художника, який прожив довге і цікаве життя – 92 роки, з яких понад сімдесят були віддані творчості. Він мав широкі особисті зв’язки з діячами українсько культури, бував у Києві, створив портрети поета Павла Тичини, кінорежисера Олександра Довженка, художниці Тетяни Яблонської. На вечорі прозвучали вірші українських поетів Віктора Кочевського та Леоніда Вишеславського, присвячені Майстру. Гості познайомилися з матеріалами книжкової експозиції «Барви Вірменії», поділилися власними враженнями від знайомства з творчим доробком видатного художника, який допомагає глибше пізнати Вірменію, її історичну долю, унікальну національну культуру, неповторну природу.Немає коментарів:

Дописати коментар

«Панно улюбленого журналу»

  На виставці-вернісажі старих видань «Панно улюбленого журналу», яка представлена у відділі періодичних видань Сумської ОУНБ, ви можете о...