Масляну гуляємо - весну зустрічаємо

Масляна - одне з найулюбленіших свят українського народу; це веселі проводи зими, осяяні радісним очікуванням близького тепла, весняного оновлення природи.
Це свято не закріплене за певним днем календаря, воно відзначається протягом останнього тижня перед Великим постом. У 2018 році Масляна припадає на 12-18 лютого.
З днями Масляниці пов’язано багато жартів, примовок, пісень, прислів’їв та приказок:
Масляну гуляємо - весну зустрічаємо.
Масляна, Масляна, яка ти мала - якби ж тебе сім неділь, а посту одна.
Без млинців не Масляна.
Не завжди котові Масляна, буде і Великий піст.
Головною їжею на Масляну є вареники з сиром і сметаною і млинці, як символ сонця.


Млинці на Масляну готують за найрізноманітнішою рецептурою і з будь-якою начинкою - все залежить від майстерності хазяйки та наявних інгредієнтів.
Пропонуємо Вашій увазі декілька оригінальних рецептів млинців:

Млинці без начинки 

Інгредієнти: 3 яйця, склянка борошна, півтори склянки молока, столова ложка соняшникової олії, 50 г розтопленого вершкового масла, чайна ложка цукру, сіль.
Просійте борошно з сіллю у велику миску і зробіть поглиблення. Влийте в нього яйця, трохи молока кімнатної температури і додайте цукор. Збийте яйця з молоком, поступово все більше і більше захоплюючи борошно і потроху додаючи молоко. Має вийти густе, як сметана, тісто. Збивайте, поки воно не стане однорідним. Влийте в тісто рослинне масло. Не припиняючи збивати, влийте залишок молока. Тепер тісто має нагадувати по консистенції нежирних вершків.
Нагрійте сковороду і змастіть її рослинною олією або шматочком сала. Тепер все готове, щоб смажити млинці!

Млинці з сиром

Інгредієнти: 200 грамів м’якого сиру, 2 яйця, 1 склянка молока, 1 склянка борошна, 3 ч. ложки цукру, 1 ч. ложка солі.
Збийте яйця з цукром, додайте протертий сир, влийте молоко, посоліть, добре все перемішайте. Невеликими порціями всипайте борошно, добре розмішуючи тісто. Смажте на олії, перевертаючи млинці. Подавайте зі згущеним молоком або варенням.

Заварні млинці

Інгредієнти: 2 склянки кефіру, 2 склянки борошна, 4 яйця, 2 склянки окропу, 3 ст. ложки олії, ½ ч. ложки соди, 1 ч. ложка солі,2 ст. ложки цукру. 
Збовтайте яйця з цукром і сіллю. Дуже повільно, постійно мішаючи, влийте окріп. Яйця не згорнуться, якщо вливати маленькими порціями! Повинна утворитися піна. Влийте кефір, розмішайте. Додайте соду, невеликими порціями борошно, олію. Все добре вимішайте і дайте постояти 15 хвилин. Сковороду змастіть олією і добре розігрійте. Змащувати сковороду більше не потрібно, тому що олія вже є в тісті.

Млинці дріжджові пишні

Інгредієнти: 800 мл молока, 3 яйця, 4 ст. л. цукру, ½ ч. ложки солі, 600 г борошна, 1 ½ ст.. л. сухих дріжджів, 100 мл олії, масло вершкове для змащування. 
400 мл молока підігріваємо до стану парного. Розчиняємо в молоці дріжджі з цукром. Додаємо борошно, сіль, яйця і добре вимішуємо. Ставимо готову опару в тепле місце на 20 хв.
Через 20 хвилин ще 400мл молока доводимо до кипіння і повільно виливаємо в тісто, добре розмішуючи. В кінці додаємо в тісто приблизно 100 мл рослинного масла і розмішайте. Відразу випікаємо млинці на середньому вогні. Виливаємо на сковороду тісто ополоником. Видно, як воно відразу починає підніматися і все покриватися дірочками. Готові млинці складаємо один на один і змащуємо вершковим маслом. Подаємо з медом або варенням.

Млинці з маком

Інгредієнти: 3 яйця, 0,5 л молока, 1 ст. борошна, 2 ст. л рослинного масла, сіль, цукор за смаком. Для макової начинки: 250 г маку, 100 г цукру. 
Яйця збити з борошном, поступово додаючи молоко. В кінці додаємо сіль, цукор і рослинну олію. Тісто має бути рідким, однорідним, без грудочок. Випікайте на сухій, добре прогрітій сковороді.
Перед приготуванням начинки мак варто замочити в окропі на 30-40 хвилин. Потім воду злити, мак трохи віджати і розтерти його в ступці, поступово додаючи цукор до отримання густої маси. Макову начинку загорнути в млинці. Перед подачею млинці змастити вершковим маслом і трохи прогріти в духовці.
Завітавши до відділу документів із економічних і технічних наук (III поверх, зала № 11), ви знайдете багато цікавого та корисного з питань кулінарного мистецтва (в тому числі і безліч рецептів млинців), перегорнувши сторінки книг та періодичних видань, які є у нашому відділі.

Смачного і веселої вам Масляної!











Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Творча зустріч

Пам’яті письменника Юрія Царика

Літні розваги в бібліотеці