ЛЕГЕНДА ОПЕРНОЇ СЦЕНИ

 


ЛЕГЕНДА ОПЕРНОЇ СЦЕНИ: до 90-річчя від дня народження Анатолія МОКРЕНКА...

У відділі краєзнавчої літератури та бібліографії розгорнуто книжковий перегляд, на якому представлені біографічні, нотні, дослідницькі видання та публікації, присвяченні життю й творчості видатного українського оперного співака Анатолія  Мокренка, перш за все: автобіографічно-філософське видання славетного Майстра «У серці – рідна країна», ліричний нарис про нього автора Володимира Качкана, збірник українських народних пісень (з нотами) з репертуару А. Мокренка з передмовою товариша, композитора О. Білаша, підбірку багаторічних публікацій з періодики з #фондів_ВКЛ... 

ПРО АНАТОЛІЯ МОКРЕНКА:

Серед видатних постатей на ниві української культури д.п. ХХ – поч. ХХІ ст. одне з першорядних місць належить Анатолію Юрійовичу Мокренку. Оперний і камерний співак, блискучий виконавець народних пісень, творів сучасних композиторів, педагог столичної консерваторії, публіцист…  А ще в Україні та світі А. Мокренка знають не лише як співака, діяча культури, який віддав своє серце улюбленій справі, а й як громадського діяча. Його завжди хвилювала доля України, нею переймався ще з радянських часів, з величезною зацікавленістю та відповідальністю ставився до історії України, історії її народу.

 …Шлях на велику сцену був непростий, про це, зокрема, йдеться в автобіографічній книзі «У серці – рідна Україна». Народився в селянській родині 22 січня 1933 р. у смт Терни Недригайлівського району Сумської області. (У перший зимовий місяць голодного 1933-го)! Пізніше згадував те пережите лихоліття: «Дитинство моє було далеко не з легких. Бачив я голод і війну. А ось живого артиста в Тернах жодного разу… Дарма, що на той час жили напівроздягнуті й голодні. Але – співали».

Спочатку Анатолій відвідував шкільний хор, за найменшої нагоди співав зі сцени селищного будинку культури, брав участь, здавалось, в усіх конкурсах - від районних оглядів дійшов до республіканського рівня. Там юного співака помітили...Втім перша освіта -  Київський політехнічний інститут, що закінчив у 1956 році, здобута спеціальність - гірничий інженер-технолог, а вже згодом, у 1963-му, — Київська консерваторія, вечірнє відділення, клас вокалу викладачів Миколи Зубарєва та Олександра Гродзинського. Відтоді почалася кар’єра й світова слава українського оперного співака. 

Звання народного артиста України Анатолій Юрійович був удостоєний у 1973 році, у 1976-му став народним артистом Радянського Союзу, в 1979 - лауреатом Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка. Його талант та внесок у світову культуру відзначені Державною премією Грузії ім. З. Паліашвілі, А. Мокренко - кавалер орденів Дружби народів, Ярослава Мудрого, рівноапостольного Володимира Великого, міжнародної відзнаки – Лицарського ордена Маестро тощо, удостоєний Почесного диплому американського  інституту «На знак видатного внеску у прогрес ХХ століття» та Диплому міжнародної інтелектуально-економічно-творчої Ради «Віжи-3000».

Видатний майстер сцени, патріот своєї малої бАтьківщини А. Ю. Мокренко пішов у засвіти 24 березня 2020 року, залишивши по собі учнів, добрі згадки й добрі справи, а ще своє ім’я, яке з гордістю носить дитяча музична школа в його рідних мальовничих Тернах…





Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Творча зустріч

Пам’яті письменника Юрія Царика

Літні розваги в бібліотеці