пʼятниця, 24 березня 2017 р.

Науковці і фахівці про перспективи тваринницької галузі АПК області

В зв’язку зі складною економічною і епізоотологічною ситуацією (останнім часом в області почастішали випадки дуже небезпечного інфекційного захворювання тварин - африканської чуми свиней; на черзі – можливий спалах не менш небезпечного заразного захворювання великої рогатої худоби – нодулярного дерматиту) стан і розвиток тваринницької галузі агропромислового комплексу Сумщини завжди знаходяться в полі зору провідних науковців і фахівців області.
Саме тому вони зібралися нещодавно в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці на науково-практичній конференції за темою «Особливості галузі тваринництва в Україні», щоб обговорити актуальні проблеми розвитку тваринництва Сумщини і окреслити його перспективи. Учасниками її були представники науки – вчені із Сумського національного аграрного університету і Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН, державні службовці із Департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації, провідні фахівці із державного підприємства «Сумська біологічна фабрика», представники бізнесу і виробничники, фермери, тваринники-аматори, користувачі бібліотеки, представники громадських організацій – Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, студентська молодь та ін.
Присутніх значно зацікавила інформація про нові продуктивні породи сільськогосподарських тварин, селекційну роботу на Сумщині, використання інноваційного зарубіжного досвіду в тваринництві області, про ветеринарну безпеку сільськогосподарських тваринницьких підприємств і особистих господарств. Тому кожен доповідач ще й відповідав на низку запитань із залу, а по завершенні конференції давав індивідуальні консультації з питань утримання та безпеки тварин.
Неабиякий інтерес викликали повідомлення бібліотечних працівників відділу документів з природничих і аграрних наук (які готували цю конференцію) про інформаційні можливості обласної наукової бібліотеки, бібліографічний огляд і відкритий перегляд літератури з актуальних проблем виробництва тваринницької продукції.

У Сумах вшанували видатного українського композитора


Провідні музикознавці Сум, гості з Вінниці, Чернігова, Глухова, Лебедина були учасниками Всеукраїнської науково-практичної конференції «М. Д. Леонтович і сучасність», яка проходила на базі Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки. Вона була організована кафедрою хорового диригування, вокалу и методики музичного навчання Навчально-наукового інституту культури і мистецтв СумДПУ ім. А. С. Макаренка, з яким співпрацює бібліотека. Конференція присвячена 140-річчю від дня народження видатного українського композитора, диригента, педагога, збирача українського фольклору. У своїй творчості митцю вдалося поєднати українські народно-пісенні традиції з власним доробком, тим самим сформувавши цілий етап у розвитку української хорової музики й піднісши її на світовий рівень.


Після пленарного засідання конференції в холі бібліотеки відбувся великий святковий концерт за участю провідних хорових колективів міста. Вони порадували глядачів майстерним виконанням чудових творів М. Д. Леонтовича.

Учасники конференції високо оцінили виставку літератури, присвяченої творчості композитора, на якій були представлені унікальні наукові та нотні видання, статті з періодичних видань, звукозаписи.

середа, 22 березня 2017 р.

Марафон до Всесвітнього дня поезії

21 березня – Всесвітній день поезії. Саме цього дня обласна бібліотека зібрала поетів з Сумщини і гостей із м. Хмельницького, м. Городок Львівської області.
Свої поезії читали метри пера, наші земляки: Ніна Багата, Анатолій Луговський, Анатолій Дудченко. Молоде, не менш талановите покоління: Ольга Бражник, Наталія Михайличенко, Надія Позняк, Лариса Пермінова, Богдана Гусак, Максим Кокадей, Олексій Бойко. Зачарували своїми поезіями наші гості із Хмельницького: Віталій Міхалевський та Наталія Гусак.
Не залишила байдужим поезія Івана Низового,
яку представила учасникам його донька  Леся Низова.


Творча зустріч не залишила байдужими щирих поціновувачів поезії.

Вечір «Все, що душа довірила словам».

«Поезія… Це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі…»
Ліна Костенко
З нагоди Всесвітнього дня поезії у відділі обслуговування користувачів відбувся вечір «Все, що душа довірила словам».
На заході говорили про поета світового значення, філософа, митця художнього слова – Ліну Костенко, читали її яскраві та неповторні вірші.
Присутні мали змогу послухати щиру поезію талановитих учнів ЗОШ №25, а на книжковій виставці ознайомитись з поетичними творами всесвітніх та українських письменників.Газеті "Літературна Україна" - 90

У березні вся культурно-мистецька спільнота України урочисто відзначає ювілей улюбленої газети – 90-річчя «Літературної України».

21 березня у відділі періодичних видань бібліотеки відбувся літературний вечір «Літературна Україна» – бренд з дев’яностолітньою історією». Ця дата збіглася з іншим святом – Всесвітнім днем поезії. Бо саме поезія відтворює особливу художню атмосферу на шпальтах будь-якого видання, зокрема «Літературної України». Серед запрошених: Олександр Вертіль - поет, голова Сумської організації НСПУ, заслужений журналіст України; Анатолій Гризун – поет, перекладач, кандидат філологічних наук; Петро Нестеренко – прозаїк, журналіст.

На заході обговорювалися питаня про роль періодики в художньому вихованні молоді в час інноваційних технологій, про творчу діяльність письменства Сумщини на шпальтах «Літературної України». Лунали поезії знаних земляків. Присутні мали змогу долучитися до світу мелодійного українського слова.
вівторок, 21 березня 2017 р.

Ірина Юрчук "Білий прапор"


Музично-поетичний вечір «Білий прапор»

29 березня 2017 року о 17 год.
 Запрошуємо
 до актової зали бібліотеки на музично-поетичний вечір
«Білий прапор»
На вас чекає чудова мить зустрічі з чарівною жінкою-поетесою Іриною Юрчук, яка є автором двох збірок поезії та багаточисленних пісень і лауреатом літературного конкурсу, друкувалася в багатьох журналах, альманахах, поетичних збірках.
Вас зачарують пісні у виконанні О. Козаченко та дитячого гурту «Булатошки», покладені на музику за віршами І. Юрчук.
На вечорі присутнім в залі  творча група в складі: Леонід Ільяшенко- постановник, Сергій Заря – звукорежисер, Дмитро Симонов - монтаж та Бідненко Генадій - вокал презентує два відеокліпи на пісні Ірини Юрчук та Ольги Козаченко.
 Наша адреса:
м Суми, вул. Героїв Сумщини,10

СВЯТО ВІРМЕНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ У БІБЛІОТЕЦІ

Справжнім святом вірмено-української дружби став літературно-музичний вечір «Послухай, друже, як співа дудук!», що пройшов в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці в рамках проекту «Бібліотека – центр діалогу культур».
Ініціатором заходу стала Ольга Козаченко – відомий бард, автор і виконавиця власних пісень, яка згуртувала навколо себе сумських співаків, музикантів, поетів, усіх, кого цікавить вірменська культура. Саме для цього вечора вона написала кілька чудових пісень на вірші вірменських поетів.
Послухати звучання вірменського дудука, музика якого визнана шедевром Всесвітньої нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, прийшли не тільки давні друзі бібліотеки – члени товариства вірменської культури «Арцах», а й представники інших національно-культурних товариств, шанувальники музики і поетичного слова.
Культурні зв’язки між вірменським та українським народами мають багату історію. В них закарбовано взаємну повагу та симпатію між двома народами, зумовлені щирою зацікавленістю до вірменської та української самобутності.
В програмі вечора прозвучали пісні вірменською та українською мовами, музика вірменських композиторів, переклади віршів вірменських поетів. Символічно, що саме в цей день – день народження Ліни Костенко – прозвучав її вірш «Цавет танем!», присвячений Сільві Капутікян.
Цікавою була вікторина на знання вірменської історії і культури, яку підготували співробітники бібліотеки. Порадували присутніх своїм виступом маленькі танцівниці з Театру східного танцю.
Представники вірменської громади щиро подякували організаторам цього чудового весняного свята. Вечір зміцнив мости духовного єднання між братніми народами.


понеділок, 20 березня 2017 р.

На хвилях революційних подій

Зі сторінками буремних літ Української революції 1917-1921 років в розділах «Україна в огні й бурі революції», «Бій за державність: події, факти» (З фонду Канадсько-української бібліотеки), «Творці нової української держави» познайомляться користувачі бібліотеки завітавши до відділу обслуговування (зала №6, 3 поверх), та переглянувши постійно діючу книжкову виставку.
Читачі познайомившись з літературою представленою на виставці зможуть поринути в особливий період історії України, в ході якого були реалізовані перші в ХХ ст. українські державотворчі проекти: Українська Народна Республіка, Українська Держава, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Соціалістична Радянська Республіка.
Автори і організатори виставки розмаїттям документів розкривають соціальні, політичні та культурні аспекти революційного часу нашої Батьківщини.
Запрошуємо всіх бажаючих завітати до нас.

Міжнародний день поезії

«Поезія – слово!.. Поезія – пісня, поезія – вільна душа...»
Д. Тернівський
21 березня відзначається Міжнародний день поезії. Працівники відділу абонементу бібліотеки запрошують переглянути книжкову мозаїку «Світлий дім поезії дитинства», яка знайомить з прекрасними творами українських та зарубіжних поетів. В поетичних строках кожен знайде щось свое близьке і зрозуміле.

Поезія - це високе досягнення людського духу, це радість, нове відкриття прекрасного і доброго в житті. Тож запрошуємо всіх бажаючих переглянути виставку і поринути у чарівний світ Поезії!

Вечір пам’яті польського барда

В рамках проекту «Бібліотека – центр діалогу культур» у відділі мистецтв Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки проведено вечір пам’яті Яцека Качмарського (1957–2004) – одного з найяскравіших представників польської авторської пісні, поета і композитора. Для кількох поколінь поляків він став голосом свободи та інакодумства, демократичного руху та антитоталітарного опору. Його звали бардом «Солідарності», а пісня «Мури» стала неофіційним гімном цього польського суспільно-політичного руху.

Члени Польського центру «Віра. Надія. Любов» підготували цікаву відеопрезентацію, присвячену творчості Яцека Качмарського, подивилися фрагменти з концертних програм та послухали його пісні у виконанні Вероніки та Юлії Мопанько.четвер, 16 березня 2017 р.

«Третя та Четверта промислові революціі. Майбутнє України»

14.03.2017 року в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулися п’яті «Вернадські читання» на тему «Третя та Четверта промислові революціі. Майбутнє України» за участю доктора економічних наук, професора, завідуючого кафедрою економіки СумДУ Леоніда Григоровича Мельника.

Леонід Григорович розкрив питання нано-технологій в промисловості, народному господарстві, а також в повсягденному житті людини, переходу від економіки ковбоїв до економіки космонавтів.

На заході були присутні фахівці в галузі економіки, вчителі, учні старших класів класичної гімназії, школи №8, №4, студенти машколеджу.

Присутні ознайомилися з книжковою виставкою наукової спадщини

В. І. Вернадського та монографіями і підручниками Л. Г. Мельника.
пʼятниця, 10 березня 2017 р.

Вернадські читання


Велич Шевченка

Перегляд літератури «Слово, пісня, дума Кобзарева, ви – окраса й суть мого життя» присвячено визначному українському поетові й художнику Тарасові Шевченку, який найглибше й художньо найдосконаліше розкрив українську душу, осмислив минуле, сучасне й майбутнє України, став могутнім джерелом національної свідомості, символом України.

На виставці представлені твори письменника, книги та статті про нього, література з сектору рідкісних і цінних видань бібліотеки та з україномовного фонду Канадсько-української бібліотеки відділу обслуговування користувачів.

 


вівторок, 7 березня 2017 р.

СТИЛІ та ОБРАЗИ


У відділі мистецтв відкрито виставку керамічної малої пластики «Стилі та образи». Свій творчий доробок на суд глядачів представили студенти відділу декоративно-прикладного мистецтва Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д. Бортнянського (керівник Г. Д Жук). Роботи молодих художників вражають багатством пластичних форм та матеріалів, творчою інтерпретацією кращих народних традицій, яскравою фантазією і тонким почуттям гумору.«Жінко! Ти завжди велична!»

Тільки жінка може тимчасово зупинити час

Юзеф Булатович
Переступивши через снігові замети озивається до нас радістю сонячне тепло. У ці дні весняного пробудження й оновлення повсюдно вшановують жінку: найчарівнішу, наймилішу, найзагадковішу, найпрекраснішу, доброзичливу, ніжну, турботливу...
Книжково-квіткова феєрія «Жінко! Ти завжди велична!», що представлена на абонементі Сумської обласної наукової бібліотеки, розквітає розмаїттям творчих жіночих талантів, глибиною нестандартної філософської думки, роздумами про буття та призначення жінки у житті.
Розділи книжкової виставки: «Художнє розмаїття світосприймання» та «Такий барвистий поетичний світ» об’єднали в собі прозово-поетичні твори письменниць та поетес України.
Портрети знаних письменниць, науковців, політичних діячів, актрис, кутюр’е, доповненні їхніми висловами, розцвітили цю «весняну галявину». Святкове оформлення квітковими орігамі бавить око своїм різнобарв’ям.
Завітайте і знайдіть для себе краплину весняної радості.
https://www.slideshare.net/Sumylib/ss-72891345